WTA Miami. Szybkie zwycięstwo Radwańskiej

Dwóch setów potrzebowała Agnieszka Radwańska, aby w II rundzie turnieju WTA w Miami uporać się z Francuzką Alize Cornet. Polka oddała rywalce zaledwie jednego gema. W kolejnej rundzie jej rywalką będzie Amerykanka Madison Brengle.


Już premierowy set dzisiejszego pojedynku pokazał, że krakowianka przyjechała do Miami z wielkimi ambicjami. Isia była nie tylko „do bólu” skuteczna przy własnej zagrywce, ale także obronną ręką wychodziła z największych opresji. W drugim gemie sama obroniła break pointa, zaś w całej partii wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie przeciwniczki. Ostatnie podanie utrzymała „na sucho”, kończąc pierwszą odsłonę odwrotnym krosem forhendowym.

Miami Open tennis tournamentMiami Open tennis tournament

Po powrocie na kort Radwańska wciąż była poza zasięgiem Cornet. Od stanu 1:1 zwyciężyła pięć gemów z rzędu, tylko dwukrotnie tocząc wyrównaną batalię z Francuzką. Rywalka obroniła jeszcze pierwszą piłkę meczową, jednak przy drugiej popełniła podwójny błąd serwisowy.

W całym spotkaniu Isia zaaplikowała przeciwniczce dwa asy. Wykorzystała sześć z dziesięciu break pointów. Pojedynek wygrała zasłużenie 6:0, 6:1. Polka o 1/8 finału turnieju w Miami zagra z Amerykanką Madison Brengle.

* * *

Miami Open (USA), kort twardy, II runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Alize Cornet (Francja) 6:0, 6:1

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl