Wimbledon. Radwańska bez straty seta w czwartej rundzie!

Rozstawiona z numerem trzynastym Agnieszka Radwańska awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu, rozgrywanego na kortach trawiastych w Londynie. 26letnia krakowianka pokonała Australijkę Casey Dellacquę 6:1, 6:4.


Wimbledon ChampionshipsMimo, że za zdecydowaną faworytkę dzisiejszego starcia uchodziła Polka, początek pierwszej części spotkania wskazywał na bardziej wyrównany przebieg. Obie tenisistki bez większych problemów wygrały swój serwis, jednak od stanu 1:1 na korcie istniała już tylko jedna zawodniczka. Radwańska – dzięki dobrej grze przy siatce oraz znakomicie funkcjonującym podaniu – z każdym kolejnym gemem pewnie zmierzała po zwycięstwo w tej partii. W efekcie krakowianka zakończyła seta po 28. minutach walki asem serwisowym, triumfując 6:1.

Wimbledon ChampionshipsW kolejnej odsłonie Isia kilkakrotnie przetestowała nerwy swoich kibiców. 26-letnia krakowianka z każdą upływającą minutą bowiem popełniała coraz więcej błędów, znacznie częściej oddawała inicjatywę w wymianach i już po chwili przegrywała 0:4. Na szczęście od piątego gema wszystko wróciło do normy. Polka znów odnalazła swój rytm gry, skutecznie wykorzystywała toporne poruszanie się po korcie Dellacguy, trzykrotnie ją przełamując, by ostatecznie zapisać na swoim koncie łącznie sześć gemów z rzędu (6:4).

Tym samym Radwańska, po nieco ponad godzinnym pojedynku, zapewniła sobie awans do czwartej rundy Wimbledonu. O ćwierćfinał zmierzy się z Jeleną Janković. Serbska tenisistka niespodziewanie pokonała wiceliderkę światowego rankingu Petrę Kvitovą (3:6, 7:5, 6:4), która broniła tytułu zdobytego przed rokiem.

***

III runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 13) – Casey Dellacqua (Australia) 6:1, 6:4

Sport.RIRM

drukuj