Historyczny sukces polskiego tenisa, biało-czerwoni w Grupie Światowej!

Po raz pierwszy w historii reprezentacja polskich tenisistów wystąpi w Grupie Światowej Pucharu Davisa. Dziś biało-czerwoni, dzięki zwycięstwu Michała Przysiężnego nad Norbertem Gombosem, zdołali pokonać Słowaków 3:2.


Po dzisiejszej porażce Jerzego Janowicza o tym, która z drużyn wystąpi w Pucharze Davisa miał zdecydować pojedynek tenisistów spoza pierwszej setki rankingu ATP. Minimalnie wyżej od Michała Przysiężnego (143. miejsce) sklasyfikowany jest jego rywal Norbert Gombos (121. pozycja).

Micha³ Przysiê¿nyPolak zaprezentował fantastyczną postawę przy własnym serwisie. W całym spotkaniu jego rywal miał zaledwie trzy break-pointy, a nie wykorzystał żadnego. Do bólu skuteczny był Przysiężny, który w każdej partii zaledwie jednokrotnie przełamywał przeciwnika. Ostatecznie, mimo że pojedynek trwał blisko dwie godziny, głogowianin wygrał 6:3, 6:4, 6:4.

We wcześniejszych pojedynkach punkty dla Polski zdobyli Jerzy Janowicz (pokonał Norberta Gombosa) oraz debel Łukasz Kubot – Marcin Matkowski. W najbliższą środę w chilijskim Santiago odbędzie się uroczyste losowanie przyszłorocznego Pucharu Davisa. Polska, z uwagi na niską pozycję z rankingu ITF, nie będzie w nim rozstawiona.

* * *

Polska – Słowacja 3:2

Mecz 1.: Michał Przysiężny – Martin Klizan 4:6, 4:6, 4:6
Mecz 2.: Jerzy Janowicz – Norbert Gombos 7:6(1), 6:4, 6:7(5), 6:2
Mecz 3.: Łukasz Kubot / Marcin Matkowski – Andrej Martin / Igor Zelenay 6:3, 6:4, 6:4
Mecz 4.: Jerzy Janowicz – Martin Klizan 3:6, 6:7(4), 3:6
Mecz 5.: Michał Przysiężny – Norbert Gombos 6:3, 6:4, 6:4

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl