Wimbledon. Przysiężny nie sprostał legendzie

Michał Przysiężny (120. ATP) przegrał w I rundzie turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego na trawiastych kortach w Londynie. Lleyton Hewitt (48. ATP) zwyciężył w czterech setach: 2:6, 7:6 (14), 1:6, 4:6.

Rok temu Polak odpadł w drugiej rundzie.

W pierwszy secie Australijczyk grał bardzo dokładnie. Zdołał dwa razy przełamać przeciwnika. Hewitt miał na koncie aż 13 piłek kończących (zagrania po których tenisista bezpośrednio zdobywa punkt). Jak na reprezentanta kraju kangurów przystało, Lleyton legitymował się 80% wygranych piłek przy siatce (Przysiężny 0%). We wszystkich punktach Hewitt wygrał różnicą 12.

Kolejny set był wyrównany. Polak miał na koncie aż 26 „winnerów” i 27 niewymuszonych błędów. Rywale zanotowali po przełamaniu, ale zimną krew do końca partii zachował tenisista urodzony w Głogowie, wyrównując stan pojedynku – 1:1.

Polscy kibice mieli nadzieję, że popularny „Ołówek” pokaże londyńskiej publiczności, na co go stać. Zamiast powrotu do meczu Michała, musieli oglądać fantastyczną grę Hewitta. Jedną z jej przyczyn była fatalna postawa głogowianina, szczególnie przy swoim serwisie. Polak przegrał seta aż 1:6.

Zwycięzca Wimbledonu z 2002 roku miał lepszy bilans wszystkich punktów. Różnica wyniosła tym razem 10 punktów, na korzyść gracza z Adelajdy.

Ostatni set pojedynku również stał na wysokim poziomie. Do stanu 2:2 tenisiści wygrywali swoje podania. Ostatecznie to Australijczyk przełamał rywala i zdołał do końca utrzymać swój serwis. Hewitt dokończył dzieła zwyciężając w ładnym stylu 6:4.