Wimbledon. Iga Świątek w ćwierćfinale!

Iga Świątek pokonała Szwajcarkę Belindę Bencić 6:7 (4-7), 7:6 (7-2), 6:3 w ramach 1/8 finału Wimbledonu. Raszynianka po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego na londyńskich kortach. Teraz Polka zmierzy się we wtorek z Ukrainką Eliną Switoliną.

Belinda Bencić już w 3. rundzie miała okazję zmierzyć się z zawodniczką z Polski. Wtedy pokonała Magdę Linette (6:3, 6:1). Teraz stanęła przed nią najlepsza żeńska rakieta świata – Iga Świątek. Szwajcarka nie zrażała się klasą rywalki, zapowiadając przed meczem, że lubi grać z czołowymi tenisistkami. Udowodniła to na korcie, ustawiając poprzeczkę bardzo wysoko.

Choć początkowo Bencić popełniła kilka błędów, to raszynianka nie była w stanie tego wykorzystać. Dzięki temu Szwajcarka wciąż była na prowadzeniu (2:1). Niedługo potem Polka poprosiła o przerwę medyczną wywołaną raną na kostce. Po niej tenisistki spokojnie szły dalej. Wyrównana walka doprowadziła do „tie-breaka”, którego źle rozpoczęła Świątek. Na jej błędach skrupulatnie korzystała rywalka i to ona wygrała pierwszego seta.

Raszynianka nie zamierzała się poddawać. Weszła na jeszcze wyższe obroty i na otwarcie drugiej partii przełamała Bencić. Z czasem grała coraz odważniej. Przy pewnym prowadzeniu do gry zaczęła wracać rywalka. Dzięki dwóm świetnym returnom padł remis. Po chwili Szwajcarka popisała się serwisem i objęła prowadzenie (4:3). Dalsza część ponownie stała na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie. Polka w decydującym momencie została zepchnięta do defensywy. Obroniła dwie piłki meczowe, by niedługo później rozegrać „tie-breaka”. Tam przełamała przeciwniczkę (4-2) i zakończyła pojedynek stanem 7-2.

O wszystkim zadecydować miał więc trzeci set. Tam Iga Świątek grała świetnie. bardzo szybko objęła prowadzenie (3:1), które jeszcze powiększyła. Ostatecznie wygrała 6:3, dzięki czemu na Wimbledonie zrobiła największy krok w swojej karierze. Aktualna liderka światowego rankingu jeszcze nigdy bowiem nie awansowała do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego, jaki rozgrywany jest w Londynie. Tam czeka ją pojedynek z Eliną Switoliną. Ukrainka w drodze do czołowej ósemki pokonała iałorusinkę Wiktorię Azarenkę 2:6, 6:4, 7:6 (11-9). Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 14.30.