Wimbledon. Hubert Hurkacz przegrał z Novakiem Djokoviciem

Hubert Hurkacz po zaciętym pojedynku przegrał w 1/8 finału Wimbledonu z Serbem Novakiem Djokoviciem 6:7 (6-8), 6:7 (6-8), 7:5, 4:6. Mecz rozpoczął się w niedzielę, ale został przerwany. Tenisiści dokończyli go w poniedziałek.

Spotkanie w ramach Wimbledonu między Hubertem Hurkaczem a Novakiem Djokoviciem rozpoczęło się w niedzielę wieczorem, ale po dwóch setach zostało przerwane. Sędzia musiał podjąć takie kroki ze względu na obowiązujące prawo, według którego od godz. 23.00 obowiązuje cisza nocna. Rywalizacja musiała więc zostać dokończona w poniedziałek.

Pierwszego dnia walka była niezwykle zacięta. Polski tenisista postawił bardzo trudne warunki, w obu setach doprowadzając do „tie-breaka”. Niestety, w kluczowych momentach lepszy okazywał się Serb. Dzięki temu w niedzielę prowadził on już 2:0.

Poniedziałek zwiastował kontynuację emocjonującego meczu. Świetnie starcie rozpoczął Hurkacz, którego asy serwisowe raz po raz przecinały obronę przeciwnika. Wrocławianin grał pewnie. Z kolei Djoković miał problemy z utrzymaniem koncentracji, przez co trzeciego seta przegrał 5:7.

Na początku decydującej partii wciąż lepiej wyglądał Polak. Dopiero w siódmym gemie Serb naciskał, próbując przełamać rywala. Ten skutecznie się bronił, ale w końcu musiał uznać przewagę wielkoszlemowego mistrza. Doświadczony tenisista wyszedł na prowadzenie (4:3) i nie oddał go już do końca, dzięki czemu zameldował się w ćwierćfinale turnieju. Cały mecz trwał trzy godziny i sześć minut.

Rozstawiony z numerem drugim Serb wciąż jest więc w walce o piąty z rzędu tytuł na angielskiej ziemi. W całej swojej karierze Wimbledon wygrywał siedmiokrotnie. Kolejny triumf oznaczałby wyrównanie rekordu Szwajcara Rogera Federera. Teraz Novak Djoković zagra z Rosjaninem Andriejem Rublowem.