fot. PAP/EPA

Australian Open. Linette szybko żegna się z turniejem

Naomi Osaka okazała się zbyt mocna dla Magdy Linette. Polska tenisistka uległa Japonce 4:6, 2:6 i na pierwszej rundzie zakończyła swoją przygodę z wielkoszlemowym Australian Open.


Mecz bez historii. Rozstawiona z numerem czwartym Naomi Osaka od początku kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie, a jedyny w całym starciu moment zawahania miała w czwartym gemie pierwszej partii, gdy Magda Linette odebrała jej podanie i zrobiło się 2:2.

Triumfatorka US Open z 2018 roku szybko jednak odpowiedziała tym samym, zwyciężając bez straty punktu. Do końca seta wygrywała jeszcze trzykrotnie „na sucho”, a całość zwieńczył zepsuty forhend zawodniczki urodzonej w Poznaniu (4:6).

W drugiej odsłonie reprezentantka Polski również nie była w stanie skutecznie przeciwstawić się rywalce. Przede wszystkim popełniała dużo niewymuszonych błędów i rzadko decydowała się na ryzykowne zagrania. Kiedy w siódmym gemie nasza rodaczka po raz kolejny dała się przełamać, losy rywalizacji były właściwie rozstrzygnięte.

Chwilę później Japonka dopełniła formalności, kończąc całe spotkanie widowiskowym asem serwisowym (2:6). Tym samym Magda Linette już na pierwszej rundzie zakończyła zmagania w tegorocznym Australian Open. 26-letniej tenisistce grozi teraz wypadnięcie z Top 100 rankingu WTA.

***

Australian Open, kort twardy, I runda gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette (Polska) – Naomi Osaka (Japonia, 4) 4:6, 2:6

Sport.RIRM

drukuj