United Cup. „Biało-Czerwoni” pokonali Chiny i awansowali do półfinału

Polscy tenisiści pokonali Chiny (3:0) i awansowali do półfinału turnieju United Cup rozgrywanego w Australii.

W pierwszym meczu Hubert Hurkacz zmierzył się ze Zhinzhenem Zhangiem, którego pewnie pokonał (6:3, 6:4). Całe spotkanie zajęło godzinę i 23 minuty. Jeszcze lepiej spisała się Iga Świątek (6:2, 6:3), choć jej rywalizacja była dłuższa o kwadrans.

Dzięki dwóm zwycięstwom Polacy byli już pewni awansu. W mikście na kort wyszli więc Katarzyna Piter i Jan Zieliński. Ich rywalizacja przyniosła najwięcej emocji. Choć pewnie wygrali pierwszego seta (6:3), to w drugim para Xiaodi You i Fajing Sun okazała się lepsza. O wygranej w meczu musiał więc zadecydować „tie-break”. Tam przewagę pokazali Polacy, którzy zwyciężyli 10-7.

W United Cup 18 zespołów podzielono na sześć grup po trzy ekipy. Grupy A (z Polską), C i E grały w Perth, pozostałe znalazły się w Sydney. Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinałów, podobnie jak po jednej najlepszej drużynie z drugich miejsc w obu miastach.

Wciąż trwa rywalizacja grupowa w Sydney, dlatego Polska półfinałowego rywala pozna w czwartek.