fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Piłka nożna. Kamil Piątkowski wypożyczony do Granady

Kamil Piątkowski został wypożyczony z FC Salzburg do hiszpańskiej Granady. Środkowy obrońca będzie występował w barwach przedostatniej drużyny La Liga do końca sezonu 2023/24.


Obrońca polską Ekstraklasę opuścił w 2021 roku. Wtedy to trafił z Rakowa Częstochowa do RB Salzburg za 5 mln euro. Razem z austriacką drużyną wywalczył mistrzostwo i krajowy puchar. Jego kariera została wyhamowana przez kontuzje. W związku z tym W 2023 roku został wypożyczony do belgijskiego KAA Gent. Teraz z kolei trafił na pół roku do Granady.

Piątkowski jest już siódmym zawodnikiem, który może grać w andaluzyjskiej drużynie na pozycji środkowego defensora. Wywalczenie miejsca w wyjściowej „jedenastce” nie powinno jednak stanowić problemu. Podopieczni Alexandera Mediny są bowiem drugą najczęściej tracącą gole ekipą w lidze, a Polak został sprowadzony m.in. po to, by zmniejszyć straty w tym obszarze.

Po 19. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy Granada zajmuje 19. miejsce z dorobkiem 11 punktów. Do miejsca gwarantującego utrzymanie w La Liga traci pięć „oczek”.

Sport.RIRM

drukuj