Trefl w półfinale Tauron Basket Ligi

Koszykarze Trefla Sopot pokonali po emocjonującym spotkaniu Energę Czarnych Słupsk i awansowali do półfinału Tauron Basket Ligi. Tam czekają już na nich mistrzowie Polski – Stelmet Zielona Góra.

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo . Wręcz przeciwnie. Mecz od początku nie przebiegał po myśli ostatecznych zwycięzców, którzy przegrywali od samego początku. Koszykarze z Słupska od pierwszych minut narzucili swój styl gry i szybko objęli prowadzenie, którego nie chcieli oddać przez kolejne trzy kwarty. W 27. minucie meczu Czarni prowadzili 15 punktami. Koszykarze z Sopotu obudzili się jednak w najlepszym możliwym momencie, zaliczając fantastyczną serię i ostatecznie pokonując rywali 75:74.

Bohaterem spotkania był Adam Waczyński, który zgromadził na swoim koncie 18 punktów. 13 oczek dorzucił także Paweł Leończyk a 10 Michał Michalak. Wśród pokonanych najwięcej zdobytych punktów zanotowali Roderick Trice i Derrick Zimmerman (po 13).

Pierwszy półfinałowy mecz ze Stelmetem sopocianie zagrają już w czwartek. W drugim półfinale PGE Turów Zgorzelec zagra z Rosą Radom.

Trefl Sopot – Energa Czarni Słupsk 75:74 (20:27, 16:18, 12:16, 27:13)

Trefl: Waczyński 18, Leończyk 13, Michalak 10, Jeter 9, Vasiliauskas 9, Gadri-Nicholson 6, Majstorović 6, Stefański 4, Roszyk 0, Brembly 0, Buterlevicius 0.

Energa Czarni: Trice 13, Zimmerman 13, Stutz 10, Śnieg 10, Nowakowski 8, Taylor 8, Mokros 8, Gruszecki 3, Borowski 1.