Transfery. Grosicki piłkarzem Hull, Bielik wypożyczony do Birmingham

Skrzydłowy reprezentacji Polski Kamil Grosicki przeszedł z francuskiego Stade Rennais do angielskiego Hull City. Popularny „Grosik” podpisał z Tygrysami trzy i półletni kontrakt. W nowym klubie będzie grał z numerem 17.


Stade Rennais według nieoficjalnych informacji sprzedało Grosickiego za 9 milionów euro. Dodatkowy milion wpłynie na kontro Francuzów, jeśli Hull utrzyma się w Premier League. Póki co, Tygrysy zamykają jednak tabelę najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii z dorobkiem szesnastu punktów.

Hull City to czwarty zagraniczny klub w karierze naszego rodaka. Skrzydłowy wiosną 2008 roku był graczem FC Sion. W latach 2011-2014 „Grosik” występował w tureckim Sivassporze, zaś od 2014 roku grał w Stade Rennais. Dla tego ostatniego zespołu zagrał 81 spotkań w lidze, w których strzelił 13 goli.

Premier League na Championship zamienił z kolei Krystian Bielik. Obrońca został wypożyczony z Arsenalu Londyn, gdzie nie miał szans na występy w pierwszej drużynie, do grającego klasę niżej Birmingham City. Polak będzie występował w ekipie z St Andrew’s Stadium do końca sezonu.

Birmingham zajmuje obecnie dwunaste miejsce w tabeli Championship. W 29 meczach zdobył 37 oczek. Bramkarzem tego zespołu od 2015 roku jest Tomasz Kuszczak.

Sport.RIRM

drukuj