Tenis. Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału Australian Open

Hubert Hurkacz w 3. rundzie Australian Open pokonał Franczua Ugo Humberta 3:6, 6:1, 7:6 (7-4), 6:3. Tym samym awansował do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju. Spotkanie trwało dwie godziny i 47 minut.

Polski tenisista podtrzymał dobrą passę spotkań z Ugo Humbertem. Był to trzeci pojedynek tych tenisistów i trzecia wygrana Huberta Hurkacza. Początek rywalizacji nie ułożył się po myśli wrocławianina, który przegrał seta przez to, że został przełamany w szóstym gemie (3:6). Szybko jednak się odegrał, zdecydowanie wygrywając drugą partię (6:1).

Trzeci set był najcięższy w całym meczu. Hurkacz przełamał Humberta. Kiedy doprowadził do setbola, niespodziewanie do głosu doszedł Humbert. Francuz doprowadził do remisu, więc potrzebny był „tie-break”. Tam ponownie świetnie do gry wprowadził się Polak. Prowadził nawet 6-0. Wrocławianin marnował piłkę za piłką aż do stanu 6-4. Finalnie jednak podopieczny Craiga Boyntona nie wypuścił szansy z rąk.

W ostatniej partii kluczowe okazało się przełamanie Humberta w czwartym gemie. Hurkacz do końca utrzymał swój serwis, choć Francuz robił wszystko, aby zmienić obraz meczu. W dziewiątym gemie wrocławianin prowadził 40-0. Rywal jednak walczył do samego końca. Obronił trzy piłki meczowe, jednak czwartą Polak już wykorzystał.

Tym samym „Biało-Czerwony” wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w Melbourne. Do 1/8 finału dotarł też w 2023 roku. Jego kolejnym rywalem także będzie Francuz – Arthur Cazaux. 122. tenisista światowego rankingu wygrał z rozstawionym z numerem 28. Holendrem Tallonem Griekspoorem (6:3, 6:3, 6:1). Ich spotkanie zaplanowane jest na poniedziałek.