Puchar Davisa: Janowicz wygrał. Polska – Rosja 1:0

Jerzy Janowicz (21.) bez większych problemów pokonał 17-letniego Karena Kaczanowa (448.) 6:2, 6:4, 6:4. Polska prowadzi z Rosją 1:0. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Oczekiwanie na dominację Janowicza na korcie nie trwało długo. W pierwszej partii przy stanie 2:2, tenisista z Łodzi, wygrał aż sześć kolejnych gemów i tym samym podciął skrzydła rywalowi.

Janowicz mierzył się dziś z mało doświadczonym, ale utalentowanym nastolatkiem z Rosji.  W zeszłym sezonie na turniejach ATP w Moskwie i Sankt Petersburgu pokonał Victora Hanescu (63.), Janko Tipsarevicia (27.) i Alberto Ramosa (72.). Jednak w meczu z Polakiem nie miał większych szans.

Drugi set to również kontynuacja zwycięskiej passy Janowicza i wygrana 6:4. Kolejna partia nie przyniosła większych emocji. Polak już na samym początku przełamał Rosjanina i wyszedł na prowadzenie 4:1. Chwilę rozproszenia numeru 21. rankingu ATP skrzętnie wykorzystał, czekający na swoją szansę Kaczanow i odrobił stratę przełamania. Jerzy nie miał jednak chęci grania kolejnego seta i zakończył mecz, pewnie wygrywając partię do czterech.

W drugim piątkowym meczu Michał Przysiężny (57.) zmierzy się z Dimitrijem Tursunowem (28.). W sobotę odbędzie się debel z udziałem Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego, a w niedzielę kolejne dwa mecze singlowe.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl