TBLK: Polkowiczanki doprowadziły do remisu

CCC Polkowice wygrały w Krakowie z Wisłą Can-Pack 65:53 w drugim finałowym meczu Tauron Basket Ligi Kobiet. Aktualne mistrzynie Polski wyrównały tym samym stan rywalizacji na 1:1. Najlepszą zawodniczką na parkiecie była zdobywczyni 19 punktów – Belinda Snell.

Polkowiczanki już w pierwszej połowie wypracowały solidną przewagę. Otwierającą kwartę wygrały 20:14, by po kolejnych 10 minutach  prowadzić 10. punktami. W drugiej odsłonie podopieczne Jacka Winnickiego nie dały wydrzeć sobie zwycięstwa. Do końca meczu dowiozły 12 „oczek” przewagi, dzięki czemu wyrównały stan rywalizacji o mistrzostwo Polski.

W gronie CCC najskuteczniejsza była Belinda Snell. Australijka zdobyła 19 punktów. 11 oczek dorzuciła Magdalena Leciejewska. Wśród gospodyń wyróżniła się Jantel Lavender.

Kolejne dwa spotkania rozegrane zostaną 23 i 24 kwietnia w Polkowicach. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 53:65 (14:20, 6:10, 10:12, 23:23)

Wisła: Lavender 18, Żurowska 9, Tamane 7, McCray 5, Ouvina 5, Quigley 4, Krężel 3, Szott-Hejmej 2, Pawlak 0

CCC: Snell 19, Leciejewska 11, Skorek 9, McCarville 8, Oblak 7, Skerović 6, Musina 3, Majewska 2, Misiek 0