El. MŚ koszykarzy. Biało-czerwoni nie zwalniają tempa, pokonali Włochów

Polscy koszykarze są coraz bliżej awansu na mistrzostwa świata. Biało-czerwoni pokonali w Ergo Arenie Włochów 94:78. Największy wkład w zwycięstwo miał Maciej Lampe – autor 22 punktów.

Przed podopiecznymi Mike’a Taylora otwiera się szansa, na jaką czekaliśmy dziesiątki lat. Pojedynek z Włochami to pogoń za marzeniami. Te marzenia z każdym dniem przeradzają się w ogromny sukces.

Od pierwszych minut aktywni byli Mateusz Ponitka i Maciej Lampe. Ta dwójka dostarczyła nam sporo punktów, czego efektem było prowadzenie gospodarzy 16:8. Trener rywali reagował. Wziął czas, ale wtedy całą strategię pogrzebał kolejny przechwyt Ponitki i łatwe punkty spod kosza. Po swoją najsilniejszą broń sięgnął A.J. Slaughter. Doskonale rozdawał piłki, a dodatkowo trafiał z dystansu.

Solidnie prezentowali się zmiennicy. Michał Sokołowski rzucił trójkę zaraz po wejściu na parkiet. Już na początku drugiej kwarty w jego ślady poszedł Karol Gruszecki i przewaga biało-czerwonych wzrosła do 14 oczek (34:20). Choć rywale grali bez swoich największych gwiazd, to i tak potrafili być groźni. Przykładem tego były akcje Awudu Abassa. To jego trzy rzuty zza linii 6,75 m wciąż dawały gościom nadzieję na korzystny wynik.

Kryzys przyszedł zaraz po przerwie. Wtedy w ciągu trzech minut koszykarze Mike’a Taylora wywalczyli ledwie jeden punkt. Włosi wykorzystali szansę i zredukowali stratę do sześciu oczek (65:59). Ostatnie 10 minut to już jednak popis Polaków. Solidna obrona do połowy czwartej kwarty była nie do przejścia. Z dystansu trafił Łukasz Koszarek, co przełożyło się na wysokie, bo 17-punktowe prowadzenie. Ta szansa nie wymknęła się biało-czerwonym z rąk.

Wygrana 94:78 umocniła naszych zawodników na trzecim miejscu w tabeli grupy J. Awans na mistrzostwa świata jest na wyciągnięcie ręki.