Soczi 2014. Rosja wygrała klasyfikację medalową

W ostatnim dniu Igrzysk Olimpijskich reprezentacja Rosji rzutem na taśmę odebrała pierwsze miejsce Norwegii w klasyfikacji medalowej. Polska z dorobkiem sześciu medali uplasowała się na jedenastej pozycji.

Cztery lata temu na zimowych igrzyskach w Vancouver Rosjanie łącznie zdobyli 15 medali (3 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych) i zajęli dopiero 11 miejsce. Podczas tegorocznych zmagań ekipa Sbornej znacznie poprawiła swój dorobek medalowy i łącznie zgromadziła 33 medale. Najwięcej bo aż 13 są z najcenniejszego kruszcu, 11 krążków ma kolor srebrny, a 9 brązowy.

Na drugim miejscu w tegorocznych igrzyskach znalazła się Norwegia, która zdobyła 26 medali z czego 11 złotych. Kto wie jakby wyglądała klasyfikacja, gdyby lepiej zaprezentowali się biegacze narciarscy, którzy byli wielką nadzieją dla wszystkich kibiców tego kraju.

Polska podobnie jak przed czteroma laty zgromadziła sześć medali jednak ich wartość jest nieporównywalnie większa, ponieważ aż cztery razy Polacy stawali na najwyższym stopniu podium (dwa razy Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk i Zbigniew Bródka). Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła 11 miejsce w klasyfikacji wyprzedzając m.in. Chiny, Szwecję czy Koreę Południową.