Serie A. Dwa remisy na zakończenie kolejki

W spotkaniach kończących 25 kolejkę ligi włoskiej Napoli podejmowało u siebie Genuę natomiast Parma zmierzyła się z Fiorentiną. W obu przypadkach drużyny podzieliły się punktami.

Trzecie w tabeli Napoli gościło na Stadio San Paolo Genuę. W 4 minucie Higuain ładnie przyjął piłkę, obrócił się i oddał strzał, Argentyńczyk minimalnie chybił. Piętnaście minut później Higuain wykorzystał dobre podanie Perina i dał prowadzenie gospodarzom. Chwilę później blisko wyrównania byli goście – Albiol popełnił błąd w obronie, piłkę przejął Konate, który uderzył na bramkę, z linii bramkowej piłkę wybił jednak Fernandez. Minutę później po uderzeniu Higuaina piłka minimalnie przeleciała obok słupka. W 84 minucie Genua wyrównała – Calio zdobył przepiękną bramkę z rzutu wolnego! Do końca meczu wynik pozostał bez zmian.

Napoli zajmuje trzecie miejsce w tabeli a Genua jest jedenasta. Prowadzi Juventus Turyn.

Napoli – Genua 1:1
Higuain 19’ – Calio 84’

Wielkie emocje, fantastyczne akcje oraz niesłychane zwroty akcji w meczu Serie A pomiędzy Parmą a Fiorentiną. Niestety w szeregach gości całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Rafał Wolski. Ostateczny wynik tego spotkania to 2:2.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 39 min. a jej autorem był zawodnik Parmy, Antonio Cassano. Fiorentina podrażniona utratą gola odpowiedziała błyskawicznie trafieniem Juana Cuadrado w 41 min. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie remisowym, 1:1.

Po przerwie zebrani kibice na stadionie oglądali niesamowicie emocjonujący mecz. Najpierw w 51 min. bramkę na 2:1 z rzutu karnego zdobył Amauri. Trzy minuty później goście musieli grać w osłabieniu po tym jak drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną ujrzał Diakite. Zawodnicy „Violi” nie mieli jednak zamiaru być tylko statystami w dzisiejszym meczu i grali bardzo dobrze mimo osłabienia. Ich boiskowa złość oraz ambicja zostały nagrodzone w 85 min spotkania kiedy to do remisu 2:2 doprowadził Matias Fernandez, który popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego.
W końcówce meczu sędzia pokazał jeszcze dwie czerwone kartki, po jednej dla każdej z drużyn. Wynik meczu nie uległ już zmianie co na pewno bardziej zadowoliło drużynę Fiorentiny. Miejsca obu ekip po tym meczu – Parma zajmuje 7 pozycję z dorobkiem 37 pkt a Fiorentina jest czwarta (45pkt).

Parma – Fiorentina 2:2