PlusLiga. Łatwe zwycięstwa faworytów

Siatkarze polskiej ligi w miniony weekend nadrabiali zaległości. Rozgrywali spotkania 12 kolejki rozgrywek, która pierwotnie miała się odbyć w zeszłym roku. Zespoły czołówki tabeli łatwo wygrały swoje mecze.

W piątek w Częstochowie AZS podejmował ekipę Transferu Bydgoszcz. Goście musieli wygrać wysoko ten pojedynek, aby zachować szanse awansu do fazy play- off. Pierwszy set wygrali bydgoszczanie. W drugiej partii Akademicy zrewanżowali się rywalom, wygrywając na przewagi. Trzecia odsłona gry to zwycięstwo Transferu. Częstochowianie zmobilizowali się i wygrali po zażartej walce czwartego seta, ponownie na przewagi. Zwycięstwo w tie- breaku i w całym spotkaniu ostatecznie odniósł AZS.

Bez straty seta na wyjeździe wygrał Jastrzębski Węgiel. Ofiarą dobrej gry tego zespołu był Indykpol AZS Olsztyn. Miejscowi zagrali bardzo słabo. Olsztynianie nie potrafili w żadnym z setów zdobyć więcej niż 17 punktów. Nie dziwi więc, że przegrali cały mecz 0:3. Obie drużyny są pewne awansu do play- off.

Spotkanie bez historii obejrzeli widzowie w Bielsku- Białej. Asseco Resovia pewnie zwyciężyła miejscowy BBTS 3:0. Gospodarze mimo porażki nie zaprezentowali się źle. O końcowym rezultacie decydowały lepsze umiejętności indywidualne i doświadczenie graczy z Rzeszowa.

W Radomiu doszło do starcia Cerradu Czarnych z ZAKSĄ Kędzierzyn- Koźle. Oba zespoły już wcześniej zapewniło sobie prawo gry w fazie play- off Plusligi. Pierwszy set po zaciętej rywalizacji wygrała ekipa Sebastiana Świderskiego. Druga partia była mniej wyrównana. Ponownie zwycięsko z rywalizacji wyszli przyjezdni. Trzecia odsłona pojedynku to już wyraźna przewaga ZAKSY. Ostatecznie cały mecz wygrali goście 3:0.

W Kielcach Effector podejmował AZS Politechnikę Warszawską. Obie ekipy walczą o awans do play- off. Dlatego też żadna z drużyn nie mogła odpuścić tego pojedynku. Pierwszego seta wygrali goście. Kielczanie nie pozostali dłużni i w drugiej odsłonie nie dali szans przeciwnikom. Gospodarze złapali wiatr w żagle i trzecia odsłona również należała do nich. Czwarty set był bardzo zacięty. Więcej zimnej krwi zachowali w nim miejscowi i wygrali go do 23, zaś cały mecz 3:0. Zwycięstwo ekipy z Kielc dało jej awans na 8. pozycję w tabeli.

W meczu rozegranym jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Skra Bełchatów rozbiła w Gdańsku Lotosa Trefl 3:0.

W tabeli na prowadzeniu znajduje się Asseco Resovia, a na drugim miejscu plasuje się Skra. Oba zespoły mają w dorobku po 51 punktów. Trzecie miejsce w lidze zajmuje Jastrzębski Węgiel z 45 punktami.