Siatkówka. Biało-czerwoni poznali rywali w kwalifikacjach olimpijskich

Reprezentacje Francji, Słowenii i Tunezji będą rywalami polskich siatkarzy w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio.


Według najnowszego rankingu Światowej Federacji Siatkówki reprezentacja Polski plasuje się na czwartej pozycji. To oznacza, że w jednym z turniejów kwalifikacyjnych do olimpiady w Tokio podopieczni Vitala Heynena zmierza się z Francją, Słowenią oraz Tunezją. Eliminacje do najważniejszej imprezy sportowej czterolecia planowane są w dniach 9-11 sierpnia 2018 roku. Awans do igrzysk uzyskają bezpośrednio triumfatorzy każdej z sześciu grup kwalifikacyjnych.

Przypomnijmy, że w imprezie będzie mógł zagrać Wilfredo Leon. Kubańczykowi z polskim paszportem w lipcu przyszłego roku minie karencja nałożona przez FIVB.

Drugą i ostatnią szansą wywalczenia biletów do Tokio będą turnieje interkontynentalne. Te odbędą się w 2020 roku: w Azji, Afryce, Ameryce Południowej oraz Ameryce Północnej. Wystąpią w nich najwyżej sklasyfikowane drużyny w światowym rankingu, które do tej pory nie uzyskały olimpijskich przepustek.

***

Według zasady serpentyny skład poszczególnych grup kwalifikacyjnych do IO 2020 w Tokio będzie wyglądał następująco:

Grupa A: Brazylia, Egipt, Bułgaria, Portoryko
Grupa B: USA, Belgia, Holandia, Korea Południowa
Grupa C: Włochy, Serbia, Australia, Kamerun
Grupa D: Polska, Francja, Słowenia, Tunezja
Grupa E: Rosja, Iran, Kuba, Meksyk
Grupa F: Kanada, Argentyna, Finlandia, Chiny

Sport.RIRM

drukuj