Koniec marzeń Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przegrała w trzeciej rundzie na kortach Rolanda Garrosa z niżej notowaną Ajlą Tomljanović 4:6, 4:6. Najlepsza Polska tenisistka tym samym musi odłożyć marzenia o zwycięstwie w wielkoszlemowym turnieju na inny czas.

Popularna Isia źle rozpoczęła ten mecz nie radząc sobie z bardzo dobrym serwisem przeciwniczki ale także z niesamowitymi „returnami”, które oklaskiwali paryscy kibice. Wynik meczu chwile po rozpoczęciu wskazywał 4:1, a w oczach Radwańskiej widać było nie moc. Nasza zawodniczka zebrała się w sobie i podjęła rękawice dochodząc rywalkę na jednego gema przewagi. To było jednak wszystko na co było stać tenisistkę z Krakowa, która przegrała pierwszego seta, 6:4.

Drugi set był kapitalnym pokazem gry Tomljanović. Zawodniczka z Bałkanów pokazywała wielki potencjał wygrywając kolejne gemy. Solidna gra Chorwatki nie podziałała motywująco na Radwańską. „Trzecia rakieta Świata” robiła wszystko co mogła aby w jakiś sposób złamać rywalkę ale ta nie dawała się zaskoczyć. Wygrała drugiego seta 6:4 i cały mecz 2:0. To już koniec przygody Agnieszki Radwańskiej w tegorocznym Rolandzie Garrosie. Miejmy nadzieje, że nasza zawodniczka odrodzi się w kolejnym turnieju.