Giro d’Italia. Etap dla Quintany, Majka siódmy

Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) zajął siódme miejsce na sobotnim, 19. etapie kolarskiego Giro d’Italia – jeździe indywidualnej na czas i w klasyfikacji generalnej jest szósty. Etap z metą w Monte Grappa wygrał lider Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar).

Drugie miejsce ze stratą 17 s zajął Włoch Fabio Aru (Astana) i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzeci na etapie był Kolumbijczyk Rigoberto Uran (Omega Pharma – Quick-Step), który zameldował się na mecie o 1.26 później.

Majka stracił do zwycięzcy 3.28 i spadł w klasyfikacji generalnej na szóste miejsce, w której dzieli go od lidera 6.59.

Piątkowa jazda indywidualna na czas o długości 26,8 km nie należała do łatwych. Trasa niemal cały czas była pod górę, a Majka ruszył na nią jako piąty od końca. Wówczas tracił jedynie dwie sekundy do podium. Już wcześniej jednak sygnalizował problemy z żołądkiem i nie było wiadomo w jakiej dokładnie jest dyspozycji.

Jego jazda nie należała do najlepszych i tym etapem prawie przekreślił swoje szanse na miejsce w czołowej trójce. Do końca został praktycznie jeden etap, na którym toczyć się będzie walka o klasyfikację generalną. W sobotę kolarze finiszować będą na legendarnej górze Zoncolan.