Puchar Konfederacji. Rosjanie poza turniejem, Meksyk w półfinale

Reprezentacja Meksyku wygrała z Rosją 2:1 i tym samym awansowała do półfinału Pucharu Konfederacji. Z turniejem pożegnali się natomiast podopieczni trenera Stanisława Czerczesowa.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Jako pierwszy Igora Akinfiejewa przetestował Hirving Lozano, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, aby mógł zaskoczyć golkipera CSKA Moskwa. W 18. minucie Fiodor Smołow upadł w „szesnastce” rywali, przez co sędzia został zmuszony do skorzystania z systemu VAR. Ostatecznie rzut karny nie został podyktowany.

Chwilę później Rosjanie wyszli na prowadzenie. Aleksandr Samiedow precyzyjnie przymierzył z kilku metrów i umieścił futbolówkę w siatce. Odpowiedź ze strony El Tri była niemal natychmiastowa. W 30. minucie, po dośrodkowaniu w pole karne, Nestor Araujo celnym uderzeniem głową doprowadził bowiem do wyrównania i sprawa awansu pozostawała otwarta.

Po zmianie stron Meksyk prowadził już 2:1. Hirving Lozano wykorzystał nieporozumienie pomiędzy bramkarzem a obrońcą reprezentacji Sbornej i umieścił piłkę między słupkami. W dalszej fazie spotkania zarówno jedna, jak i druga drużyna kreowała kolejne akcje podbramkowe. Po godzinie gry zawodnicy z Ameryki Północnej zdobyli kolejnego gola, ale dzięki systemowi VAR nie została ona uznana.

W 68. minucie Jurij Żirkow po uderzeniu łokciem rywala obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Niedługo potem mogło być już po meczu. Javier Hernandez minął dwóch rywali i podał wzdłuż „szesnastki” do nadbiegającego Hirvinga Lozano, który nie zdążył jednak dołożyć nogi. W 73. minucie Dimitrij Poloz zacentrował w pole karne do Igora Smolnikowa, lecz ten z pięciu metrów uderzył ponad poprzeczką. Mimo starań Rosjan wynik nie uległ już zmianie.

Zwycięstwo Meksyku sprawiło, że to właśnie zespół z Ameryki Północnej awansował do półfinału Pucharu Konfederacji. Podopieczni Juana Carlosa Osorio swojego kolejnego rywala poznają już jutro, kiedy to zakończy się rywalizacja w grupie B. Nasi wschodni sąsiedzi pożegnali się natomiast z turniejem, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w tabeli grupy A.