Puchar Konfederacji. Niemcy ogrywają chaotyczny Kamerun

Niemcy pokonali w ostatnim meczu fazy grupowej reprezentację Kamerunu 3:1. Zwycięstwo sprawiło, że podopieczni Joachima Loewa zmierzą się w półfinale Pucharu Konfederacji z Meksykiem.

Od początku widowiska gra toczyła się głównie w środku pola. Dopiero w 21. minucie podopieczni Joachima Loewa stworzyli pierwszą groźną sytuację. Emre Can oddał techniczny strzał zza „szesnastki”, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Chwilę później Joshua Kimmich spudłował z kilku metrów po precyzyjnej centrze z lewego skrzydła. Kameruńczycy próbowali atakować. Wyprowadzane przez nich akcje ofensywne były jednak zbyt chaotyczne i nie przynosiły efektu. W 40. minucie Vincent Aboubakar zdecydował się na próbę przelobowania niemieckiego bramkarza z połowy boiska, lecz jego strzał był bardzo niecelny. Tuż przed przerwą Marc-Andre ter Stegen popisał się fenomenalną paradą, ratując swój zespół przed utratą gola. Bliski szczęścia był Andre-Frank Zambo Anguissa.

Druga odsłona prezentowała się znacznie ciekawiej. Na początku pierwszej połowy Niemcy zdecydowanie ruszyli do ataku, czego efektem była bramka strzelona przez Kerema Demirbay’a. Po nieco ponad godzinie gry Ernest Mabouka został ukarany czerwoną kartką i Kameruńczycy kończyli pojedynek w osłabieniu. W 66. minucie Timo Werner uderzeniem głową podwyższył prowadzenie. Kiedy wydawało się, że Niemcy mają wszystko pod kontrolą, do akcji wkroczył Aboubakar. Napastnik – po dośrodkowaniu w pole karne – zdobył bramkę honorową. W odpowiedzi Benjamin Henrichs dośrodkował z prawej strony, a Timo Werner ustalił wynik meczu.

Drużyna prowadzona przez Joachima Loewa – dzięki zwycięstwu – zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca w Grupie B. Oznacza to, że w półfinale Pucharu Konfederacji zespół ze Starego Kontynentu spotka się z reprezentacją Meksyku.