PŚ w biegach: Teatr jednej aktorki – deklasacja Bjoergen

Norweżka Marit Bjoergen wygrała bieg na 10 km stylem klasycznym, zaliczany do narciarskiego Pucharu Świata we włoskim Toblach. Justyna Kowalczyk dzisiejsze zmagania zakończyła na piątej pozycji.

33-letnia Bjoergen na mecie wyprzedziła swoją rodaczkę, There Johaug o ponad 36 sekund. Trzecia Szwedka Charlotte Kalla straciła do zwyciężczyni dzisiejszych zawodów blisko 43 sekundy. Tuż za podium uplasowała się kolejna z Norweżek, Heidi Weng (strata 44,8 s), a dopiero piąta linię mety przekroczyła Justyna Kowalczyk.

Mistrzyni olimpijska w biegu na 30 km klasykiem z Vancouver po obiecującym początku – na pierwszym punkcie pomiaru miała trzeci czas – później nieco spuściła z tonu i na półmetku zmagań traciła do prowadzącej Bjoergen ponad 22 sekundy. Ostateczne Polka została jeszcze wyprzedzona przez Kallę i Weng i ze stratą 47, 2 sekundy do Bjoergen, zajęła piątą lokatę.

Dla Justyny Kowalczyk był to ostatni test przed igrzyskami olimpijskimi w Soczi. Polka w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostała na piątej pozycji. Prowadzi Therese Johaug, przed Astrid Uhrenholdt Jacobsen i Marit Bjoergen.

Już jutro kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata. Narciarki będą rywalizowały (bez udziału Kowalczyk)  w sprincie techniką dowolną. Początek o godzinie 11.

Wyniki biegu na 10 km:

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 26.54,2

2. Therese Johaug (Norwegia) + 36,7

3. Charlotte Kalla (Szwecja) + 42,9

4. Heidi Weng (Norwegia) +44,8

5. Justyna Kowalczyk (Polska) +47,2

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1. Therese Johaug (Norwegia) 1082 pkt

2. Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia) 877

3. Marit Bjoergen (Norwegia) 776

4. Heidi Weng (Norwegia) 669

5.Justyna Kowalczyk (Polska) 618

35. Sylwia Jaśkowiec (Polska) 130

51. Paulina Maciuszek (Polska) 77

100. Kornelia Kubińska (Polska) 6

105. Agnieszka Szymańczak (Polska) 3

108. Ewelina Marcisz (Polska) 1

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl