Puchar Davisa: Wygrana debla Fyrstenberg/Matkowski

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali w Moskwie Konstantina Krawczuka i Karena Chaczanowa 2:6, 6:4, 6:1, 6:0 w spotkaniu 1. rundy Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Polska prowadzi z Rosją 2:1.

W niedzielę przed ogromną szansą pokonania Rosjan stanie Jerzy Janowicz. Zmierzy się  z najwyżej rozstawionym rosyjskim tenisistom – Dmitrij Tursunowem.

Będzie to bardzo ważny pojedynek dla obu ekip. Jeśli Janowicz wygra to, Polska zatryumfuje w meczu ze „Sborną”, jeśli zejdzie z kortu przegrany, o zwycięstwie w całym meczu zadecyduje interesująco zapowiadające się spotkanie pomiędzy Michałem Przysiężnym i 17-letnim Karenem Chaczanowem.

W piątek, w pierwszej turze meczów singlowych, Jerzy Janowicz pokonał Chaczanowa 6:2, 6:4, 6:4, a Michał Przysiężny przegrał z Tursonowem 3:6, 6:3, 6:7 (3-7), 2:6.

Polacy w tegorocznej edycji Pucharu Davisa mają jeden cel – awansować do elity światowej. Przypomnijmy, aby to się stało, nasi tenisiści muszą pokonać Rosję, następnie w kwietniu Chorwację i zwyciężyć w barażu z jednym z zespołów, które będą się bronić przed spadkiem z Grupy Światowej.

Blisko tego celu byli rok temu, przegrali jednak barażowe spotkanie z faworyzowaną Australią, które było rozgrywane na kortach w Warszawie.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl