PŚ w biegach. Bezkonkurencyjna Johaug, Kowalczyk w drugiej dziesiątce

Therese Johaug wciąż nie zwalnia tempa! W rozegranym w Lahti biegu łączonym Norweżka z gigantyczną przewagą nad rywalkami najszybciej pokonała 15-kilometrową trasę. Justyna Kowalczyk, choć po stylu klasycznym była czwarta, ostatecznie uplasowała się na 14. pozycji.


FIS Cross-Country skiing World Cup in LahtiPo starcie zdecydowanie do przodu ruszyły Therese Johaug i Heidi Weng. Justyna Kowalczyk nie tylko zdołała utrzymać tempo grupy pościgowej, ale potrafiła wysunąć się na jej czoło, przewodząc pogoni za Norweżkami. Po 7,5 km Polka była czwarta. O ułamki sekund wyprzedzała ją Ingvild Flugstad Oestberg.

Styl dowolny tradycyjnie nie był najmocniejszą stroną mistrzyni olimpijskiej z Soczi i Vancouver. Choć Kowalczyk próbowała utrzymać tempo rywalek, ostatecznie spadła na 14. lokatę, a do zwyciężczyni straciła blisko 2,5 min.

FIS Cross Country Skiing World Cup Skiathlon in LahtiPoza zasięgiem przeciwniczek była dziś Therese Johaug. Liderka klasyfikacji generalnej odniosła piętnaste zwycięstwo w sezonie. Przewagę nad Ingvild Flugstad Oestberg zdołała utrzymać Heidi Weng, która stanęła na drugim stopniu podium. W najlepszej siódemce znalazło się aż sześć Norweżek. Jedyną, która podjęła walkę z ich dominacją, była Riita-Liisa Roponen z Finlandii.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na prowadzeniu umocniła się Johaug. Jej przewaga nad drugą Oestberg wynosi 246 punktów. Trzecie miejsce z dorobkiem 1557 oczek zajmuje Heidi Weng. Justyna Kowalczyk jest 20. Dotychczas zapisała na swoim koncie 329 punktów.

* * *

Wyniki biegu łączonego kobiet w Lahti:

1.   Therese Johaug (Norwegia) 38:59,9
2.   Heidi Weng (Norwegia) +1:05,5
3.   Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) +1:31,9
4.   Maiken Caspersen Falla (Norwegia) +1:36,6
5.   Riita-Liisa Roponen (Finlandia) +1:39,0
6.   Astrid Jacobsen (Norwegia) +1:49,7
7.   Kari Oeyre Slind (Norwegia) +1:50,1
8.   Nathalie Von Siebenthal (Szwajcaria) +1:52,2

14. Justyna Kowalczyk (Polska) +2:25,4
48. Martyna Galewicz (Polska) +5:25,3
Marcela Marcisz (Polska) DNF

* * *

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1.   Therese Johaug (Norwegia) 2025 pkt.
2.   Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) 1779
3.   Heidi Weng (Norwegia) 1557
4.   Charlotte Kalla (Szwecja) 968
5.   Krista Parmakoski (Finlandia) 862
6.   Stina Nilsson (Szwecja) 847
7.   Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 796
8.   Kerttu Niskanen (Finlandia) 779

20. Justyna Kowalczyk (Polska) 329

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl