PŚ w biathlonie. Szybka Makarainen, Guzik w dziesiątce cyklu

Kaisa Makarainen – dzięki doskonałej formie biegowej – zagwarantowała sobie zwycięstwo w rozegranym w Chanty-Mansijsku sprincie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Finka, choć nie ustrzegła się jednego błędu na strzelnicy, zdołała wyprzedzić Czeszkę Gabrielę Soukalovą. 19. lokatę wywalczyła najlepsza z Polek – Krystyna Guzik.

Dzisiejszy sprint był jednym z trzech ostatnich biegów, które kończą tegoroczne zmagania w Pucharze Świata. Szansę na wskoczenie do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej miała Krystyna Guzik. W Chanty-Mansijsku nie pojawiła się zajmująca wyższą lokatę od Polki Norweżka Tiril Eckhoff.

Guzik tylko raz pomyliła się na strzelnicy. Słabiej radziła sobie jednak w biegu, przez co uplasowała się na 19. pozycji. Pucharowe punkty wywalczyła również Magdalena Gwizdoń – 22. lokata. Dwa niecelne strzały oddała dziś Monika Hojnisz, przez co zajęła odległe 51. miejsce.

Sprint w Chanty-Mansijsku miał duże znaczenie dla wszystkich zawodniczek z czołówki Pucharu Świata. Ostatecznego triumfu wciąż nie może być pewna Gabriela Soukalova. Na niedawnych mistrzostwach świata doskonale poradziła sobie, będąca w wybornej formie, Marie Dorin Habert i to ona może pozbawić Czeszkę wygranej w klasyfikacji generalnej.

Biathlon World Cup in Khanty-Mansiysk Biathlon World Cup in Khanty-Mansiysk

Francuzka nie miała najlepszego dnia. Linię mety przecięła z dziesiątym czasem. Bezbłędnie strzelająca Soukalova stanęła na drugim stopniu podium, a do triumfatorki – Finki Kaisy Makarainen – straciła zaledwie 3,1 sek. Trzecie miejsce zajęła Norweżka Marte Olsbu.

* * *

Krystyna Guzik wykorzystała nieobecność Tiril Eckhoff. Polka zrównała się punktami z Norweżką i plasuje się na 10. lokacie w Pucharze Świata (544 pkt.).