fot. PAP/EPA

PŚ w Sapporo. Do Azji w najmocniejszym składzie

Tak jak wcześniej zapowiadał trener Stefan Horngacher, na azjatyckie konkursy Pucharu Świata białoczerwoni udadzą się w najmocniejszym składzie. W Sapporo i Pjongczang wystartuje sześciu Polaków na czele z Kamilem Stochem.


W Azji oprócz dwukrotnego mistrza olimpijskiego wystartują również: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula oraz Jan Ziobro. Trener Stefan Horngacher zabierze więc ten sam skład, jaki wystąpił w ostatni weekend na mamucim obiekcie w Oberstdorfie, a wcześniej w Willingen.

Najbliższe zawody odbędą się w Sapporo, gdzie 11 i 12 lutego skoczkowie będą rywalizowali w dwóch konkursach indywidualnych. Natomiast w dniach 15-16 lutego zawodników czeka próba przedolimpijska w koreańskim Pjongczang.

Przypomnijmy, że zaledwie osiem dni później przeprowadzone zostaną kwalifikacje do indywidualnych zmagań na normalnej skoczni podczas mistrzostw świata w Lahti.

Żółty plastron lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przywdziewa Kamil Stoch. Polak drugiego w stawce Daniela Andre Tandego wyprzedza o sto czternaście punktów. Trzeci jest Stefan Kraft.

Sport.RIRM

drukuj