fot. PAP/EPA

PŚ w biegach. Niespodziewany triumf Diggins, Kowalczyk daleko z tyłu

Justyna Kowalczyk zajęła dopiero 53. miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym w zawodach Pucharu Świata w Lillehammer. Dzisiejsze zmagania niespodziewanie wygrała Jessica Diggins. Amerykanka zdystansowała Heidi Weng i Marit Bjoergen.


Kowalczyk zdecydowała się na start po to, by móc rywalizować podczas jutrzejszego biegu na 10 km stylem klasycznym. Polka w okresie przygotowawczym nie trenowała stylu łyżwowego, co z góry przekreśliło jej szanse na dobry wynik.

Początek był dla naszej rodaczki udany. Dwukrotna mistrzyni olimpijska nie miała zbyt dużej straty do czołówki na pierwszych punktach pomiarowych. 33-latka straciła jednak sporo w drugiej części dystansu. Kowalczyk przekroczyła linię mety zajmując miejsce w trzeciej dziesiątce. Ostatecznie – po tym, jak zmagania zakończyły wszystkie zawodniczki – została sklasyfikowana na 53. pozycji.

Cross Country Skiing World Cup in LillehammerNiespodziewanie rywalizację na pierwszej lokacie zakończyła Jessica Diggins. Dla Amerykanki był to drugi triumf w Pucharze Świata. Tuż za jej plecami uplasowała się liderka klasyfikacji generalnej Heidi Weng, a podium uzupełniła Marit Bjoergen.

Na starcie stanęły także dwie inne reprezentantki Polski – Martyna Galewicz oraz Urszula Łęchota zajęły dwa ostatnie miejsca.

***

Wyniki biegu stylem dowolnym na 5 km:

1.   Jessica Diggins (USA) 12:40.3
2.   Heidi Weng (Norwegia) +4.8
3.   Marit Bjoergen (Norwegia) +15.8
4.   Astrid Jacobsen (Norwegia) +16.4
5.   Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) +17.2
6.   Krista Parmakoski (Finlandia) +26.9

53. Justyna Kowalczyk (Polska) +1:20.3
75. Martyna Galewicz (Polska) +2:11.4
76. Urszula Łęchota (Polska) +2:32.9

***

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1.   Heidi Weng (Norwegia) – 216 pkt.
2.   Marit Bjoergen (Norwegia) – 199
3.   Krista Parmakoski (Finlandia) – 187
4.   Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) – 163
5.   Stina Nilsson (Szwecja) – 156
6.   Maiken Caspersen Falla (Norwegia) – 140

15. Justyna Kowalczyk (Polska) – 59

Sport.RIRM

drukuj