fot. PAP/EPA

PŚ w biathlonie. Koukalova najszybsza w pościgu, pierwsze punkty Guzik

Gabriela Koukalova zwyciężyła w biegu na dochodzenie na 10km w biathlonowym Pucharze Świata w Oestersund. Czeszka finiszowała przed Laurą Dahlmeier i Dorotheą Wierer. Pierwsze punkty w obecnym sezonie wywalczyła Krystyna Guzik.


Koukalova wystartowała jako trzecia, ale szybko przesunęła się na pozycję liderki. Fatalne strzelanie Marie Dorin Habert pozwoliło czeskiej biathlonistce wyprzedzić wczorajszą zwyciężczynię. Do ostatniej wizyty na strzelnicy o pierwsze miejsce walczyła Kaisa Makarainen. Finka spudłowała jednak dwukrotnie i ostatecznie finiszowała na piątej lokacie. Koukalova nie trafiła do celu zaledwie raz, dzięki czemu triumfowała po raz trzynasty w karierze.

O drugie miejsce walczyły Laura Dahlmeier i Dorothea Wierer. Włoszka nie popełniła ani jednego błędu na strzelnicy, co zaowocowało awansem z dziewiętnastej na trzecią pozycję. Niemka z kolei, mimo dwóch pudeł, dobrze pobiegła i zajęła drugie miejsce.

biathlon

W czołowej „czterdziestce”, gwarantującej zdobycz punktową, znalazła się Krystyna Guzik, która z czterema pudłami zajęła trzydziestą siódmą lokatę. Monika Hojnisz (pięć karnych rund) zanotowała czterdziesty trzeci, a Kinga Mitoraj (sześć pudeł) pięćdziesiąty szósty wynik.

Liderką Pucharu Świata pozostała Laura Dahlmeier. Drugą Gabrielę Koukalovą wyprzedza o dwadzieścia pięć punktów. Najlepsza z Polek – Krystyna Guzik – plasuje się na pięćdziesiątej dziewiątej pozycji.

***

Wyniki biegu na dochodzenie na 10 km:

1.   Gabriela Koukalova (Czechy) 31:43.3 (1)
2.   Laura Dahlmeier (Niemcy) +8.4 (2)
3.   Dorothea Wierer (Włochy) +21.4 (0)
4.   Lena Haecki (Szwajcaria) +36.3 (0)
5.   Kaisa Makarainen (Finlandia) +52.7 (4)
6.   Lisa Theresa Hauser (Austria) + 1:01.0 (1)

37. Krystyna Guzik (Polska) +3:55.8 (4)
43. Monika Hojnisz (Polska) +4:21.6 (5)
56. Kinga Mitoraj (Polska) +6:17.9 (6)

***

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1.   Laura Dahlmeier (Niemcy) – 157 pkt.
2.   Gabriela Koukalova (Czechy) – 132
3.   Marie Dorin Habert (Francja) – 118
4.   Lisa Theresa Hauser (Austria) – 114
5.   Kaisa Makarainen (Finlandia) – 111
6.   Justine Braisaz (Francja) – 99

59. Krystyna Guzik – 4
62. Kinga Mitoraj – 1

Sport.RIRM

drukuj