Primera Division. Zwycięstwa faworytów, czołówka bez zmian

Zarówno FC Barcelona, jak Real Madryt oraz Atletico Madryt wygrały swoje mecze w 23. kolejce Primera Division. Katalończycy pokonali Levante UD 2:0, Królewscy odprawili z kwitkiem Granadę 2:1, a Los Colchoneros wygrali z SD Eibarem 3:1.

Levante UD – FC Barcelona 0:2 (0:1)
David Navarro 21’(sam.) Luis Suarez 90’

Levante vs. FC BarcelonaAktualni mistrzowie Hiszpanii tym razem zagrali bez fajerwerków i skromnie, bo 2:0 pokonali niżej notowane Levante. Już w 2. minucie piłkę do siatki skierował Lionel Messi, jednak arbiter odgwizdał spalonego. Sędzia pomylił się w ocenie sytuacji i nie uznał prawidłowo zdobytej bramki. Dwadzieścia minut później piłkarzy Blaugrany wyręczył David Navarro. Spod końcowej linii w szesnastkę gospodarzy dośrodkował Jordi Alba, futbolówka odbiła się od defensora Levante i przekroczyła linię bramkową. Doskonałą szansę na podwyższenie prowadzenia miał Luis Suarez, ale Urugwajczyk chybił z zaledwie sześciu metrów. W odpowiedzi z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką przymierzył Verza.

Tuż po zmianie stron na uderzenie z dystansu zdecydował się Giuseppe Rossi. Efektowną paradą popisał się Claudio Bravo, ratując tym samym swoją drużynę od utraty gola. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Luis Suarez, który po podaniu Messiego stanął „oko w oko” z Diego Marino i z „zimną” krwią wykorzystał okazję na poprawienie swojego dorobku strzeleckiego.

***

Granada CF – Real Madryt 1:2 (0:1)
Youseff El Arabi 60’ – Karim Benzema 30’ Luka Modrić 85’

Walkę z gigantem podjęła dzisiaj również Granada. Na boisku nie ograniczała się jedynie do obrony, co zaowocowałoby golem już w 11. minucie, gdyby nie pozycja spalona Adalberto Penarandy. Na prowadzenie wyszedł jednak Real. Daniel Carvajal zagrał do Karima Benzemy, a ten wykorzystując bierność rywali z łatwością umieścił piłkę w siatce.

GRANADA VS REAL MADRIDPo przerwie bliski szczęścia był Luka Modrić, ale jego strzał efektownie zatrzymał Anders Fernandez. Kilka minut później golkiper miejscowych w sytuacji sam na sam nie dał się pokonać Benzemie. W 60. minucie do remisu doprowadził wpuszczony na boisko z ławki rezerwowych Youssef El Arabi. Marokańczyk wykończył akcję swojego zespołu uderzeniem między nogami Keylora Navasa. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem komplet punktów Królewskim zapewnił Modrić. Chorwat przymierzył pod poprzeczkę, a Fernandez mógł jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem.

***

Atletico Madryt – SD Eibar 3:1 (0:0)
Jose Maria Gimenez 56’ Saul Niguez 63’ Fernando Torres 90’ – Keko 46’

ATLETICO MADRID VS. EIBARKibice zebrani na Vicente Calderon, gdzie Atletico podejmowało Eibar, nie mogli czuć się usatysfakcjonowani pierwszą częścią spotkania, w której piłkarze obu drużyn nie oddali żadnego celnego strzału. Wszystko wynagrodziła im jednak druga połowa. Tuż po wyjściu z szatni prowadzenie gościom zapewnił Keko, który wykończył kontratak i wykorzystał dobre podanie od Sergiego Enricha. W 56. minucie celną główką do remisu doprowadził Jose Maria Gimenez, a już chwilę później prowadzenie gospodarzom dał Saul Niguez. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Fernando Torres, dla którego było to trafienie numer sto w barwach Atletico.

***

Na samym szczycie tabeli niezmiennie pozostaje Barcelona, która dzięki piątej ligowej wygranej z rzędu zachowała trzy oczka przewagi nad goniące ją Atletico. Na trzeciej pozycji umocnił się Real. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a wciąż tracą cztery punkty do lidera, a dodatkowo rozegrali – podobnie jak Los Colchoneros – jedno spotkanie więcej od Blaugrany. Piąta jest natomiast Sevilla. Andaluzyjczycy, bez kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka, zremisowali na wyjeździe z Celtą Vigo 1:1.