Primera Division. Real Madryt mistrzem Hiszpanii!

Real Madryt po raz 34. w historii został mistrzem Hiszpanii. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a dopełnili formalności i pokonali na własnym terenie Villarreal CF 2:1. Obie bramki dla „Królewskich” zdobył Karim Benzema.

Real, po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa, kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W czwartkowy wieczór miał tylko jeden cel – pokonać ekipę Javiera Calleja i tym samym wywalczyć 34. w historii klubu mistrzostwo Hiszpanii. Tak też się stało. „Królewscy” wygrali 2:1, a bohaterem meczu został Karim Benzema, który popisał się dubletem.

Francuz najpierw wykorzystał podanie Luki Modricia i z zimną krwią – uderzeniem z dziesięciu metrów – pokonał Sergio Asenjo, a następnie pewnie egzekwował rzut karny za faul na Sergio Ramosie. 32-letni napastnik w trwającym sezonie zdobył już 21 bramek, a w klasyfikacji strzelców Primera Division ustępuje jedynie Leo Messiemu (23).

Drużyna Zinedine’a Zidane’a po raz ostatni najlepsza w Hiszpanii była w kampanii 2016/2017. W bieżących rozgrywkach notuje serię dziesięciu spotkań z kompletem punktów. Może również pochwalić się najlepszą defensywą (zaledwie 23 stracone gole) oraz najmniejszą liczbą porażek (3) w całej stawce.

Na drugim miejscu zmagania zakończy FC Barcelona, która niespodziewanie uległa na własnym terenie Osasunie Pampeluna 1:2. Goście trzy „oczka” zapewnili sobie w doliczonym czasie gry, choć od 77. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Enrica Gallego.