Polacy za granicą. Leeds United i Mateusz Klich zagrają w Premier League!

Piłkarze Leeds United po szesnastu latach przerwy powrócili do Premier League! Stało się tak dzięki potknięciu West Bromwich Albion, które uległo na wyjeździe Huddersfield Town 1:2.

Leeds United – Barnsley FC 1:0 (1:0)
Michael Sollbauer 28′(sam.)

Huddersfield Town – West Bromwich Albion 2:1 (1:1)
Chris Willock 4′ Emile Smith Rowe 86′ – Dara O’Shea 42′

Popularne „Pawie” swoje zadanie wykonały w czwartek, kiedy to skromnie pokonały u siebie Barnsley FC 1:0 i tym samym zanotowały czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Dziś natomiast mogły już sobie zapewnić bezpośredni awans do Premier League. Warunek był jeden: West Bromwich Albion musiało stracić punkty w wyjazdowym starciu z Huddersfield Town.

Tak też się stało. Zespół Kamila Grosickiego (zagrał całą drugą połowę) niespodziewanie przegrał na boisku rywala 1:2, co sprawiło, że ekipa Leeds – na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu – wróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii po szesnastu latach przerwy. W kampanii 2003/2004 piłkarze z Elland Road zajęli w niej przedostatnie, dziewiętnaste miejsce.

Olbrzymi wkład w sukces drużyny prowadzonej przez trenera Marcelo Bielsę miał bez dwóch zdań Mateusz Klich. Reprezentant Polski wystąpił dotychczas we wszystkich czterdziestu czterech meczach na poziomie Championship w obecnym sezonie. Zdobył w nich sześć goli i popisał się pięcioma asystami.