fot. flickr.com

Polscy żużlowcy lepsi od Duńczyków!

Polscy żużlowcy pokonali Danię 49:43 w towarzyskim meczu rozegranym na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Fantastycznie w biało–czerwonych barwach spisali się Przemysław Pawlicki i Jarosław Hampel, którzy razem wywalczyli 26 punktów.


Dzisiejsze starcie Polaków z Duńczykami było rewanżem za przegrany przez Polaków ubiegłoroczny finał Drużynowego Pucharu Świata. Ekipa ze Skandynawii okazała się wtedy minimalnie lepsza od biało–czerwonych, a końcowy sukces przypieczętowała dopiero w ostatnim biegu, gdy Niels Kristian Iversen minął linię mety przed Januszem Kołodziejem.

Pojedynek na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim przybrał podobną formę, co spotkania rozgrywane w żużlowej PGE Ekstralidze. Biało–czerwoni wystąpili w składzie: Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Buczkowski, Przemysław Pawlicki, Jarosław Hampel i Tomasz Gollob. Duńską szóstkę stanowili: Michael Jepsen Jensen, Peter Kildemand, Nicki Pedersen, Bjarne Pedersen, Niels Kristian Iversen i Mikkel Michelsen.

Mecz nie rozpoczął się pomyśli Polaków. W pierwszej gonitwie duet Kasprzak – Zmarzlik zdecydowanie przegrał start i do mety dowiózł zaledwie jeden punkt. W kolejnym wyścigu do wyrównania doprowadzili Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski, a wykluczeniem ukarany został Nicki Pedersen. Duńczyk najpierw dał się wyprzedzić Pawlickiemu. Gdy spadł na trzecią pozycję, niebezpiecznym atakiem doprowadził do upadku drugiego z biało–czerwonych (6:6).

Od tego momentu nasi żużlowcy stopniowo powiększali przewagę nad rywalami. Po 6. wyścigu i wygranej 4:2 pary Kasprzak – Zmarzlik Polska prowadziła 22:14. Nieoczekiwanie dwa świetne biegi zanotowali wówczas zawodnicy ze Skandynawii. Kildemand z Jensenem odnieśli podwójne zwycięstwo nad Gollobem i Hampelem, a chwilę później cztery oczka dla rywali dowieźli Nicki i Bjarne Pedersen (25:23).

Biało–czerwoni wciąż mieli problem, żeby odskoczyć przeciwnikom. Za sprawą tylko częściowo wykorzystanego jokera i podwójnego triumfu B. Pedersena z Michelsenem przewaga Polaków ponownie zmalała do dwóch oczek. W ostatnim starciu Jarosław Hampel i bezbłędny dziś Przemysław Pawlicki (komplet punktów) nie dali szans rywalom, przez co zapewnili naszej reprezentacji ostateczną wygraną 49:43.

***

Polska – Dania 49:43

Polska:
Krzysztof Kasprzak – 3 (1,1,d,0,1)
Bartosz Zmarzlik – 9+1 (0,3,2,2*,2)
Krzysztof Buczkowski – 8+2 (2*,1,1,3,1*)
Przemysław Pawlicki – 14+1 (3,3,3,3,2*)
Jarosław Hampel – 12+1 (2*,3,1,3,3)
Tomasz Gollob – 3 (3,0,0,0,0)

Dania:
Michael Jepsen Jensen – 5+2 (2*,0,2*,1,0)
Peter Kildemand – 14 (3,2,3,4,2,0)
Nicki Pedersen – 8+2 (w,1*,3,1*,3)
Bjarne Pedersen – 7 (1,2,1,t,3)
Niels Kristian Iversen – 7+1 (1,2,2,1*,1)
Mikkel Michelsen – 2+1 (0,0,0,2*)

Sport.RIRM

drukuj