Polacy za granicą. Przełamanie Piątka, Klich przypieczętował wygraną Leeds

Krzysztof Piątek odblokowany. Reprezentant Polski zdobył swojego pierwszego gola w sezonie 2019/2020 i przyczynił się do wyjazdowej wygranej Milanu nad Hellasem Werona 1:0. Na listę strzelców wpisał się również Mateusz Klich, którego Leeds pokonało w delegacji Barnsley 2:0.

Hellas Werona – AC Milan 0:1 (0:0)
Krzysztof Piątek 68′(k.)

Była 67. minuta meczu, kiedy Koray Gunter zagrał ręką we własnym polu karnym po uderzeniu Hakana Calhanoglu, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krzysztof Piątek i mocnym strzałem – choć jego intencje wyczuł Marco Silvestri – skierował futbolówkę do siatki. Tym samym reprezentant Polski zdobył swojego premierowego gola w nowym sezonie, a pierwszego dla Milanu od 19 maja i ligowego starcia z Frosinone Calcio (2:0). Dla naszego rodaka była to również dwunasta bramka w dwudziestym czwartym występie w barwach „Rossonerich” na wszystkich klubowych frontach.

Ekipa Marco Giampaolo miała w tym spotkaniu ułatwione zadanie. Od 21. minuty grała bowiem z przewagą jednego zawodnika po tym, jak bezpośrednią czerwoną kartkę zobaczył Mariusz Stępiński, który w stylu karateki kopnął w twarz przeciwnika. Główny arbiter zawodów początkowo przyznał 24-latkowi „żółtko”, ale po skorzystaniu z systemu VAR postanowił wyrzucić Polaka z boiska. A przypomnijmy, że były snajper między innymi Ruchu Chorzów starciem z Milanem zaliczył oficjalny debiut w zespole z Werony.

Rossoneri ostatecznie wygrali 1:0 i tym samym awansowali na siódme miejsce w tabeli. W następnej kolejce zmierzą się w derbach miasta z Interem (21 września, godzina 20:45).

Barnsley FC – Leeds United 0:2 (0:0)
Eddie Nketiah 84′ Mateusz Klich 89′(k.)

Pierwszego ligowego gola w kampanii 2019/2020 strzelił również Mateusz Klich. Defensywny pomocnik w 89. minucie meczu z Barnsley ustalił wynik na 2:0 dla Leeds, kiedy to pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na autorze pierwszej bramki – Eddie’m Nketiahu.

Trzykrotni mistrzowie Anglii, dzięki piątej wygranej, wskoczyli na pozycję lidera tabeli Championship. W najbliższym spotkaniu podejmą na własnym terenie klub Krystiana Bielika – Derby County (21 września, godzina 13:30).