Polacy za granicą. Lewandowski nie zwalnia tempa – strzela dwa gole i zapewnia Bayernowi fotel lidera Bundesligi

Robert Lewandowski zagrał jak na najlepszego piłkarza świata przystało. Reprezentant Polski strzelił dwa gole, a jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Bayer 04 Leverkusen (2:1) i odzyskał fotel lidera Bundesligi.

Bayer 04 Leverkusen – Bayern Monachium 1:2 (1:1)
Patrik Schick 14′ – Robert Lewandowski 43′ 90′

Jako pierwsi cios zadali podopieczni Petera Bosza, którzy w 14. minucie wyszli na prowadzenie po sprytnie rozegranym rzucie rożnym i pięknym strzale Patrika Schicka.

Mistrzowie Niemiec odpowiedzieli chwilę przed przerwą. Z prawej strony dośrodkował Thomas Mueller. Z łatwą wydawało się do wybicia piłką minęli się nieporadnie interweniujący Lukas Hradecky oraz Jonathan Tah, a z prezentu skorzystał Robert Lewandowski, kierując futbolówkę głową do pustej już bramki.

W drugiej połowie żaden z zespołów długo nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W ostatniej akcji meczu po raz kolejny przypomniał o sobie jednak kapitan reprezentacji Polski. Zaczęło się od błędu Jonathana Taha, który w prostej sytuacji stracił piłkę na rzecz Joshuy Kimmicha. Ten błyskawicznie uruchomił podaniem „Lewego”. Snajper Bayernu uderzeniem z kilkunastu metrów trafił do siatki. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od jednego z obrońców rywali.

Dla Roberta Lewandowskiego było to już siedemnasty gol w obecnym sezonie Bundesligi. Dokonał tego w zaledwie dwunastu występach. Nasz rodak drugiego w klasyfikacji strzelców Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund wyprzedza aż o siedem bramek.

Ekipa Hansiego Flicka – dzięki kompletowi punktów (2:1) – przeskoczyła w tabeli Bayer i odzyskała fotel lidera rozgrywek. Kolejne spotkanie obrońcy tytułu rozegrają 3 stycznia 2021 roku, kiedy to zmierzą się na własnym terenie z będącym w strefie spadkowej FSV Mainz 05.