fot. PAP/EPA

Polacy za granicą. Kapustka nie zostanie we Freiburgu

Tylko jeden sezon trwała przygoda Bartosza Kapustki w barwach SC Freiburg. Czternastokrotny reprezentant Polski po roku gry w niemieckim klubie wróci z wypożyczenia do Leicester City.


Odkąd w 2016 roku Bartosz Kapustka opuścił szeregi Cracovii, kariera młodego pomocnika wyraźnie stanęła w miejscu. Najpierw Polak nie poradził sobie w Leicester City, gdzie zagrał raptem w czterech spotkaniach, a następnie został wypożyczony do Freiburga i również tam nie odgrywał większej roli. Z jego przejściem na Schwarzwald-Stadion wiązano spore nadzieje, ale jak się okazało, 21-letni skrzydłowy miał problemy nawet z przebiciem się do meczowej kadry zespołu prowadzonego przez Christiana Streicha.

Ostatecznie niemiecki klub nie zdecydował się wykupić Kapustki, który zaliczył jedynie dziewięć występów w barwach Freiburga, przebywając w tym czasie na boisku łącznie 285 minut i zdobywając jednego gola. Teraz piłkarza czeka powrót na King Power Stadium, ale wydaje się, że i tam nie zagrzeje zbyt długo miejsca.

Sport.RIRM

drukuj