Polacy za granicą. Gole Arkadiusza Milika i Grzegorza Krychowiaka. Wojciech Szczęsny obronił rzut karny

Arkadiusz Milik z pierwszym w tym sezonie golem w Ligue 1. Wracający do rytmu meczowego po kontuzji napastnik strzelił gola dla Olympique Marsylia w starciu przeciwko Lorient. Bramkę z rzutu karnego w meczu ligi rosyjskiej zdobył z kolei Grzegorz Krychowiak. Obronionym rzutem karnym w meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi – Romie – może natomiast pochwalić się bramkarz Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny.

Arkadiusz Milik nie mógł grać w początkowej części obecnego sezonu w powodu kontuzji kolana. Polski napastnik po raz pierwszy pojawił się na boisku w meczu przeciwko Lille, w 9 kolejce Ligue 1. Wówczas zagrał przez 45 minut. W starciu z Lorient napastnik Olympique Marsylia wyszedł w podstawowym składzie i spędził na murawie pełne 90 minut.

Milik na listę strzelców wpisał się w 85. minucie. Reprezentant Polski wziął udział w kontrataku OM, otrzymał podanie od Dmitri Payeta, wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali posłał piłkę do siatki.

Dla 27-letniego napastnika to pierwszy gol w bieżących rozgrywkach Ligue 1. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Olympique 4:1.

Na listę strzelców wpisał się również Grzegorz Krychowiak. Pomocnik Krasnodaru skutecznie egzekwował rzut karny w 84. minucie meczu 11. kolejki ligi rosyjskiej przeciwko FK Ufa. Trafienie z jedenastu metrów autorstwa reprezentanta Polski zapewniło jego zespołowi jeden punkt. Dla Krychowiaka to drugi gol w obecnym sezonie Premier Ligi.

O kiepskiej dyspozycji i błędach z początku sezonu powoli zapomina Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu w meczu ligi włoskiej ze swoim byłym klubem – Romą – pod koniec pierwszej połowy sfaulował w polu karnym Henrikha Mkhitaryana, by chwilę później obronić strzał z wapna w wykonaniu Jordana Veretouta.

Interwencja Szczęsnego pomogła Starej Damie odnieść cenne zwycięstwo 1:0.