Polacy za granicą. Dublet Krychowiaka, gol Rybusa! Lokomotiw z kolejnym okazałym zwycięstwem

Popis reprezentantów Polski w wygranym przez Lokomotiw Moskwa wyjazdowym meczu z FK Tambow 5:2. Dwa gole dla ekipy ze stolicy Rosji strzelił bowiem Grzegorz Krychowiak, a jedno trafienie oraz asystę zaliczył Maciej Rybus.

FK Tambow – Lokomotiw Moskwa 2:5 (1:1)
Azer Aliyev 45′ Denis Kaykov 78′ – Grzegorz Krychowiak 40′ 60′ Fiodor Smołow 47′ Murilo Cerqueira 74′ Maciej Rybus 80′

Wynik meczu otworzył Grzegorz Krychowiak w 40. minucie. Wówczas 31-letni zawodnik – jak rasowy napastnik – wbiegł zupełnie niepilnowany w pole bramkowe rywali i z bliska pewnie wpakował futbolówkę do siatki.

Kwadrans po zmianie stron były piłkarz m.in. Paris Saint-Germain popisał się natomiast pięknym, technicznym uderzeniem z narożnika pola karnego w kierunku dalszego słupka. Bramkarz gospodarzy, mimo rozpaczliwej interwencji, nie miała za wiele do powiedzenia.

Tym samym „Krycha” zanotował już dziewięć ligowych trafień w obecnym sezonie. Licząc wszystkie klubowe rozgrywki, strzelił dla Lokomotiwu aż jedenaście goli w trzydziestu dwóch występach.

W 80. minucie spotkania błysnął z kolei Maciej Rybus, który mierzonym uderzeniem z ostrego kąta mógł cieszyć się ze swojej pierwszej bramki w barwach „Parowozów” w trwającej kampanii. Chwilę wcześniej zaś wychowanek Pelikana Łowicz zaliczył asystę przy trafieniu Murilo Cerqueira.

Podopieczni Marko Nikolicia – dzięki ósmej wygranej z rzędu w rosyjskiej ekstraklasie – umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mają dwa punkty przewagi nad trzecim Spartakiem Moskwa. Coraz bliżej obrony tytułu mistrzowskiego jest Zenit Sankt Petersburg.