Bundesliga. Mistrzowska feta Bayernu odłożona w czasie, gol Lewandowskiego na osłodę

Sensacja w 31. kolejce Bundesligi. Pewnie zmierzający po mistrzostwo Niemiec piłkarze Bayernu Monachium ulegli na wyjeździe FSV Mainz 1:2. Honorowego gola dla „Bawarczyków strzelił – w ostatniej akcji meczu – Robert Lewandowski.

FSV Mainz – Bayern Monachium 2:1 (2:0)
Jonathan Burkardt 3′ Robin Quaison 37′ – Robert Lewandowski 90′

Kapitan reprezentacji Polski starciem z Mainz powrócił do gry po blisko miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. W tym czasie opuścił sześć spotkań Bayernu (cztery ligowe oraz dwa w Champions League) i konfrontację „Biało-Czerwonych” z Anglią na Wembley w eliminacjach mistrzostw świata 2022.

Mimo słabego występu, 32-letni napastnik zdołał wpisać się na listę strzelców, choć ostatecznie jego trafienie na niewiele zdało się ekipie Hansiego Flicka. W 90. minucie meczu nasz rodak skorzystał na błędzie obrońcy gospodarzy, Alexandra Hacka, który źle wybijał piłkę, i w sytuacji sam na sam z Robinem Zentnerem zdobył honorową bramkę.

Tym samym Robert Lewandowski strzelił gola numer 36 w bieżącym sezonie Bundesligi, zbliżając się do rekordu Gerda Muellera. Legenda niemieckiego futbolu w kampanii 1971/1972 aż 40-krotnie skierowała futbolówkę do siatki rywali. „Lewemu” pozostały jeszcze trzy kolejki, aby przejść do historii rozgrywek.

„Bawarczycy” ostatecznie przegrali – jak najbardziej zasłużenie – z zespołem prowadzonym przez Bo Svenssona 1:2, w efekcie czego muszą jeszcze poczekać na ostateczne przypieczętowanie dziewiątego z rzędu mistrzostwa Niemiec. W następnym ligowym pojedynku zmierzą się u siebie z Borussią Moenchengladbach (8 maja, godz. 18:30).