Polacy za granicą. Świetny Grosik; Krycha niezmiennie w gazie

Gola i asystę do swojego konta dorzucił Kamil Grosicki. Hull City pokonało Birmingham aż 6:1. Kolejny świetny mecz okraszony asystą zanotował Grzegorz Krychowiak. Debiut w Sampdorii zaliczył Dawid Kownacki, a od deski do deski w Niemczech zagrali Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Marcin Kamiński.

Gorzko-słodki smak miało dla Grzegorza Krychowiaka starcie w Watfordem. Reprezentant Polski asystował przy trafieniu Samuela Rondona na 1:0. Po kolejnych golach WBA długo prowadziło 2:1. Drużyna Polaka straciła komplet punktów dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu  gry. Sam pomocnik ponownie został oceniony za swój występ bardzo wysoko (8.0/10 wg. whoscored.com). „Krycha” otrzymał trzecią najwyższą na boisku i najlepszą w swojej drużynie notę.

Czystego konta nie zdołał zachować Łukasz Fabiański. Golkiper Swansea skapitulował w 90. minucie. Konsekwencją straty gola był brak punktów. Sam „Fabian” zaprezentował się nieźle. Nie miał większych szans przy golu Diafry Sakho, który wpakował piłkę do siatki z pola bramkowego. Fiabiański miał więcej pracy od swojego vis-a-vis, zaliczył trzy udane obrony.

Na listę strzelców wpisał się Kamil Grosicki. Hull City wygrało z Birmingham aż 6:1. „TurboGrosik” trafił na 4:0 w 72. minucie, wykorzystując szybki kontratak „Tygrysów”. Kwadrans później reprezentant Polski dołożył również asystę, obsługując dokładnym dośrodkowaniem Sebastiana Larssona. Skrzydłowy Hull był  najlepszym piłkarzem na boisku (9.6 wg. whoscored.com).

W różnych nastrojach z murawy schodzili Polacy grający w Bundeslidze. Ze zwycięstwa mógł cieszyć się Łukasz Piszczek. Prawy obrońca BVB zaliczył solidny mecz. Miał sześć udanych interwencji i  zaledwie sześć niedokładnych podań (41/47 – 87%).

Z porażką musiał pogodzić się Marcin Kamiński. Obrońca VfB Stuttgart był jednym z najlepszych zawodników w swojej drużynie (7.1 wg. whoscored.com). W defensywie odnotował aż dziewięć interwencji.

Cały mecz rozegrał również Jakub Błaszczykowski. Polski skrzydłowy zaliczył solidny występ i został oceniony na 7.0 (trzecia ocena w drużynie).

Niezbyt miło mecz z Udinese będzie wspominać polska trójka z Sampdorii. Drużyna Bartosza Bereszyńskiego, Karola Linettego i Dawida Kownackiego uległa rywalom aż 0:4. Polacy spędzili na murawie odpowiednio 90, 35 i 17 minut. Jak zwykle w pierwszym składzie wyszedł Bartosz Bereszyński, który – obok Gianmarco Ferrariego – był najlepszym piłkarzem „Sampy” na boisku. Szkoleniowiec włoskiego zespołu pozwolił zadebiutować kupionemu tego lata z Lecha Poznań Dawidowi Kownackiemu.

Kolejne 90 minut na boisku odnotował walczący o powrót do Serie A Thiago Cionek. Jego Palermo zremisowało bezbramkowo z Ascoli. Obecnie plasuje się na 3. pozycji.

***

Premier League (Anglia) – 7. kolejka:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) – 90 minut i asysta w zremisowanym starciu z Watford FC (2:2)

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w przegranym meczu z West Ham United (0:1)

Championship (Anglia) – 11. kolejka:

Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut, gol i asysta w wygranym spotkaniu z Birmingham City (6:1)

Primera Division (Hiszpania)  7. kolejka:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – na ławce rezerwowych w wygranym pojedynku z Getafe CF (2:1)

Bundesliga (Niemcy)  6. kolejka:

Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – 90 minut w przegranym starciu z Eintrachtem Frankfurt (1:2)

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w wygranym meczu z FC Augsburg (2:1)

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – 90 minut w zremisowanym pojedynku z FSV Mainz (1:1)

Serie A (Włochy) – 6. kolejka:

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria)  90 minut w przegranym meczu z Udinese Calcio (0:4)

Karol Linetty (UC Sampdoria)  od 55. minuty w przegranym starciu z Udinese Calcio (0:4)

Dawid Kownacki (UC Sampdoria) od 73. minuty w przegranym pojedynku z Udinese Calcio (0:4)

Serie B (Włochy) – 7. kolejka:

Thiago Cionek (US Palermo) – 90 minut w zremisowanym meczu z Ascoli Picchio (0:0)