fot. PAP/Jacek Bednarczyk

PlusLiga. Reprezentant Brazylii nowym zawodnikiem Aluronu Virtu CMC Zawiercie

Dużego transferu dokonał Aluron Virtu CMC. Zawiercianie pozyskali Brazylijczyka Flavio Gualberto. 27-latek podpisał roczny kontrakt.


Dla reprezentanta „Canarinhos” będzie to pierwszy w karierze klub poza granicami ojczyzny. Ostatni sezon Flavio Gualberto spędził w SESC Rio de Janeiro, z którym zajął trzecie miejsce w zakończonej przedwcześnie z powodu epidemii koronawirusa brazylijskiej ekstraklasie. 27-letni środkowy związał się z zespołem z Zawiercia rocznym kontraktem.

– Gdy tylko dostałem ofertę, od razu przystąpiliśmy do rozmów. Negocjacje nie były długie. Polska to wspaniały kraj, a PlusLiga jest jedną z trzech najmocniejszych lig na świecie. Na dodatek dowiedziałem się, że tutejsi kibice są najbardziej żarliwi w całym kraju – powiedział Flavio Gualberto tuż po podpisaniu kontraktu w rozmowie z oficjalną stroną internetową zawiercian.

– To bardzo atletyczny zawodnik, coraz częściej grający w reprezentacji Brazylii. Świetnie radzi sobie w ataku i szybko porusza się w bloku. To będzie jego pierwszy sezon poza ojczyzną, więc mam nadzieję, że szybko się zaaklimatyzuje – dodał Igor Kolaković, nowy trener „Jurajskich Rycerzy”.

Przypomnijmy, że Aluron sezon 2019/2020 zakończył na dziesiątym miejscu w PlusLidze. Rok wcześniej był rewelacją rozgrywek, dotarł do półfinału i ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji. Teraz drużyna, której prezesem jest Kryspin Barach, znów ma być liczącą się siłą na polskich parkietach.

Sport.RIRM

drukuj