fot. PAP/Maciej Kulczyński

Piłka ręczna. Pierwszy sprawdzian zaliczony. Polacy wygrali Christmas Cup!

Szczypiorniści reprezentacji Polski pokonali Czechów 37:33 i zwyciężyli rozegrany we Wrocławiu towarzyski turniej Christmas Cup. Biało-czerwoni przygotowują się do nadchodzących mistrzostw Europy, które rozpoczną się 15 stycznia.


Sam Michael Biegler przyznał, że jego podopieczni prezentują się lepiej niż w analogicznym okresie przed rokiem. To efekt zmiany w przygotowaniach do największej imprezy sezonu.

W porównaniu do przygotowań z zeszłego roku, trening w Płocku zawierał o wiele więcej elementów jeśli chodzi o piłkę – wskazywał selekcjoner na konferencji prasowej po meczu z Ukrainą.

piłka-ręczna-polska-czechy (3)Po gładkim triumfie w półfinale przyszedł czas na bardziej wymagające starcie z Czechami. Nasi południowi sąsiedzi tylko na początku meczu potrafili rywalizować z Polakami gol za gol. Bramki Przemysława Krajewskiego i Roberta Orzechowskiego pozwoliły biało-czerwonym uciec rywalom na cztery trafienia (7:3). Od stanu 15:11 goście w ciągu dziewięciu minut przeprowadzili jedynie cztery skuteczne akcje. W ataku doskonale spisywali się zaś Karol Bielecki i Michał Szyba, przez co na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 22:14.

piłka-ręczna-polska-czechy (2)W drugiej odsłonie postawa trzeciej ekipy świata nie była już tak imponująca. Choć podopieczni Michaela Bieglera nie roztrwonili przewagi, dwukrotnie pozwolili zbliżyć się Czechom na trzy gole. Na parkiecie skutecznością wyróżniał się Jakub Łucak. Pewni ostatecznego zwycięstwa nasi szczypiorniści mogli być dopiero po bramce Bartosza Konitza (36:33). Po kolejnej udanej akcji Polaków na tablicy wyników wyświetlił się ostateczny rezultat 37:33.

Teraz biało-czerwonych czeka ostatni etap przygotowań do mistrzostw. W Irun zmierzą się z reprezentacjami Brazylii, Szwecji i Hiszpanii. Towarzyski turniej odbędzie się w dniach 8-10 stycznia.

* * *

Polska – Czechy 37:33 (22:14)

Polska: Szmal, Wichary – Lijewski 3, Krajewski 5, Orzechowski 2, Bielecki 8, Wiśniewski, M. Jurecki 5, Konitz 1, Grabarczyk, Gliński, Masłowski, Syprzak 3, Daszek 2, Gębala, Łucak 3, Przybylski, Szyba 5, Chrapkowski
Karne: 0/3
Kary: 10 minut

Czechy:
 Galia, Mrkva – Hrstka 7, Hes 4, Jurka 1, Stehlik 2, Babak 6, L. Petrovsky 5, Zdrahala 6(1), Hanisch, Slachta 1, Kasal, Brykner, Landa
Karne: 1/1
Kary: 6 minut

Sport.RIRM

drukuj