Piłka nożna. Zwycięstwo Southampton. Jan Bednarek z golem samobójczym

Southampton wygrało w Londynie z Tottenhamem Hotspur (3:2) w ramach 24. kolejki Premier League. Samobójcze trafienie w spotkaniu zanotował Jan Bednarek.

Mecz rozpoczął się niefortunnie dla polskiego obrońcy. W 18. minucie wyprzedził rywala, próbując wybić piłkę wślizgiem. Zrobił to jednak na tyle pechowo, że futbolówka znalazła się w bramce Southampton. Niedługo później stan rywalizacji wyrównał Armando Broja.

Po zmianie stron znów jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 70. minucie bramkarza pokonał Hueng-Min Son. „Święci” nie zrazili się jednak i w końcówce spotkania wywalczyli komplet punktów. Najpierw gola zdobył Mohamed Elyounoussi, a później podwyższył Che Adams.

Dzięki wygranej Southampton z 28 punktami awansował na 10. miejsce w tabeli Premier League. Z kolei Tottenham ma 36 „oczek” i jest siódmy.