fot. PAP/Piotr Nowak

Piłka nożna. Radosław Majecki przechodzi do AS Monaco

Radosław Majecki związał się z AS Monaco. Bramkarz do końca obecnego sezonu będzie wypożyczony z francuskiego klubu do Legii Warszawa.


Polak podpisał kontrakt z AS Monaco ważny do czerwca 2024 roku. Do ekipy z Księstwa przeniesie się jednak dopiero po zakończeniu trwającego sezonu. Do tego czasu będzie bronił barw Legii, do której został od razu wypożyczony.

– Z dumą podpisuję kontrakt z AS Monaco, dużym klubem z mistrzostwem Francji. Zrobię wszystko, aby przed rozpoczęciem tej przygody jak najlepiej zakończyć sezon w Legii Warszawa – powiedział Radosław Majecki chwilę po podpisaniu umowy.

Francuski klub zapłacił aktualnym wicemistrzom Polski 7 mln euro, co oznacza, że młodzieżowy reprezentant Polski został najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy. Dotychczasowy rekord należał do Jana Bednarka. Latem 2017 roku Southampton pozyskał go z Lecha Poznań za 6 mln euro.

Radosław Majecki zanotował do tej pory 45 meczów dla Legii we wszystkich rozgrywkach. W aż 22 spotkaniach zachował czyste konto.

AS Monaco to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn we Francji. Ośmiokrotnie zdobywało mistrzostwo kraju – po raz ostatni w 2017 roku. Natomiast w sezonie 2003/2004 potrafiło dotrzeć do finału Champions League, gdzie w decydującym starciu uległo FC Porto (0:3). Jednym z najważniejszych obecnie zawodników tego zespołu jest Kamil Glik.

Sport.RIRM

drukuj