Piłka nożna. Po mundialu Polacy zagrają z Irlandią i Czechami

PZPN oficjalnie potwierdził dwa jesienne spotkania biało-czerwonych. We wrześniu Polacy zmierzą się we Wrocławiu z Irlandią. Dwa miesiące później – już w Gdańsku – podejmą reprezentację Czech.


Dokładnie 11 września br. podopieczni Adama Nawałki sprawdzą się w pojedynku z Irlandią. Do tej pory obie drużyny mierzyły się ze sobą 27 razy. Bilans jest korzystny dla Polski. Biało-czerwoni wygrali 11 spotkań, a 10 zremisowali. Sześciokrotnie lepsi byli Irlandczycy. Ostatni mecz z The Boys in Green rozegraliśmy w eliminacjach Euro 2016. Wtedy na PGE Narodowym zwyciężyliśmy 2:1. Gole strzelili Grzegorz Krychowiak i Robert Lewandowski.

Z Czechami zagramy 15 listopada w Gdańsku. Tutaj nasz bilans jest już mniej korzystny. Z 26 spotkań osiem zwyciężyli Polacy. 13 razy lepsi byli rywale. W pięciu meczach padł remis. Ostatni mecz z Czechami rozegraliśmy w listopadzie 2015 roku we Wrocławiu. Wtedy wygraliśmy 3:1. Na listę strzelców wpisali się Arkadiusz Milik, Tomasz Jodłowiec i Kamil Grosicki.

Zanim dojdzie do spotkań z Irlandią i Czechami czekają nas wielkie emocje na mundialu. Pojedynek z Senegalem zaplanowano na 19 czerwca. Później – w fazie grupowej – podopieczni Adama Nawałki zmierzą się jeszcze z Kolumbią (24.06) i Japonią (28.06).

Sport.RIRM

drukuj