Piłka nożna. Jakub Kiwior z debiutanckim trafieniem dla Arsenalu

W ramach ostatniej kolejki angielskiej Premier League Arsenal wysoko pokonał Wolverhampton Wanderers (5:0). Jedną z bramek dla „Kanonierów” zdobył Jakub Kiwior. To pierwsze trafienie obrońcy w barwach klubu z Londynu.

Arsenal przez porażkę z Nottingham Forest (0:1) w przedostatniej kolejce angielskiej ekstraklasy definitywnie pożegnał się z tytułem mistrzowskim. „Kanonierzy” w ostatnim starciu sezonu 2022/23 podziękowali swoim kibicom za wsparcie w najlepszy możliwy sposób – wysoko ogrywając rywala.

Mecz z Wolverhampton Wanderers przebiegał pod dyktando podopiecznych Mikela Artety. Drużyna z Londynu bardzo szybko objęła prowadzenie. Gabriel Jesus ruszył prawą stroną, po czym zacentrował w pole karne. Tam bramkarza „głową” pokonał Granit Xhaka. Chwilę później Szwajcar po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Prawa strona „Kanonierów” funkcjonowała niezwykle skutecznie. Jeszcze przed przerwą Leandro Trossard zagrał do Saki. Ten oszukał obrońcę i precyzyjnym uderzeniem podwyższył na 3:0.

Po zmianie stron Trossard ruszył z kontratakiem. Wpadł w pole karne i dostrzegł nadbiegającego Gabriela Jesusa. Belg wrzucił w kierunku napastnika, który „główką” skutecznie zakończył akcję. Jakub Kiwior ustalił wynik rywalizacji w 78. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w „szesnastce” Wolverhampton zrobiło się małe zamieszanie. Piłka trafiła pod nogi Polaka. Obrońca z około dziesięciu metrów zdobył swoje debiutanckie trafienie w barwach Arsenalu. Chwilę później został zmieniony przez Kierana Tierney’a.

Podopieczni Mikela Artety zakończyli więc sezon z 84 punktami w tabeli, tracąc pięć „oczek” do obrońców tytułu, czyli drużyny Manchesteru City. Z Premier League pożegnały się zespoły Southampton, Leeds United oraz Leicester City.