fot. PAP/Marek Zakrzewski

PGE Ekstraliga. Unia Leszno w finale, ambitne Anioły bezradne!

Żużlowcy Fogo Unii Leszno, dzięki zwycięstwu 53:37 nad KS-em Toruń, wywalczyli awans do wielkiego finału PGE Ekstraligi. Kluczowe dla losów dwumeczu okazały się trzy ostatnie gonitwy – zakończone podwójną wygraną popularnych Byków.


Ośmiopunktowa strata z pierwszego spotkania była dla najlepszej drużyny sezonu zasadniczego sporym wyzwaniem przed rewanżowym meczem z Aniołami. Przedsmakiem wielkich emocji były cztery pierwsze biegi – wszystkie zakończone rezultatem remisowym.

Emil Sajfutdinow Jason DoyleNa podwójne zwycięstwo Unii w piątym biegu goście odpowiedzieli dwupunktowymi wygranymi w wyścigach nr 7 i 8. Spora w tym zasługa najlepszych dziś w barwach torunian Grigorija Łaguty i Pawła Przedpełskiego. Cieniem samych siebie były australijskie gwiazdy KS-u – Chris Holder i Jason Doyle, a problemy ze zdobywaniem jakichkolwiek zdobyczy dla swojej drużyny miał Adrian Miedziński.

Byki za sprawą duetu Nicki Pedersen – Piotr Pawlicki ponownie odskoczyły rywalom na 4 oczka. Tym razem o ripostę gości było trudno, a to za sprawą doskonale spisujących się na leszczyńskim torze Emila Sajfutdinowa i Grzegorza Zengoty.

Kibice i hostessyW 13. wyścigu miejscowi odrobili straty z pierwszego meczu. Piotr Pawlicki i Nicki Pedersen lepiej poradzili sobie na starcie, a następnie skutecznie odpierali ataki Łaguty na dystansie. W dwóch ostatnich gonitwach Unia przypieczętowała awans. Maksymalnie eksploatowani „Grisza”i Paw eł Przedpełski byli bezradni w starciu z wyśmienicie jeżdżącymi gospodarzami. W końcówce spotkania Rosjanin niemal nie schodził z toru.

Ostatecznie pierwsza ekipa sezonu zasadniczego rozprawiła się z ambitnym rywalem 53:37 i po raz kolejny wystąpi w finale PGE Ekstraligi. Komplet punktów w barwach Byków wywalczyli Piotr Pawlicki i Emil Sajfutdinow, których doskonale wspierali Nicki Pedersen i Grzegorz Zengota. W walce o złoto przeciwnikiem Unii będzie Betard Sparta Wrocław.

* * *

Fogo Unia Leszno – KS Toruń 53:37

Fogo Unia Leszno:
Nicki Pedersen – 13 (2,2,3,3,3)
Tobiasz Musielak – 1+1 (1*,0,0)
Przemysław Pawlicki – 3 (0,3,0,0)
Emil Sajfutdinow – 12+3 (3,2*,3,2*,2*)
Grzegorz Zengota – 10+1 (3,0,2,3,2*)
Piotr Pawlicki – 14+1 (3,3,2*,3,3)
Bartosz Smektała – 0 (0,0,0)

KS Toruń:
Adrian Miedziński – 3 (0,d,1,2)
Marcin Turowski – 0
Chris Holder – 6+2 (1*,1*,1,2,1)
Jason Doyle – 4 (2,2,0,0)
Grigorij Łaguta – 9 (2,3,2,1,1,d)
Paweł Przedpełski – 9+2 (3,1*,1,3,1*,0)
Oskar Fajfer – 6+3 (2,1*,1,1*,1*)

Sport.RIRM

drukuj