fot. PAP/EPA

Ołeksandr Usyk niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej

Ukraiński bokser Ołeksandr Usyk pokonał na gali w Rijadzie niejednogłośnie na punkty Brytyjczyka Tysona Fury’ego i został pierwszym od 24 lat niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej.

Stawką pojedynku były pasy mistrzowskie pięciu federacji. Ołeksandr Usyk do pasów federacji WBA, WBO, IBF oraz IBO, dodał brakujący WBC, który posiadał Tyson Fury.

Pojedynek lepiej zaczął Ukrainiec, ale później długo lepiej prezentował się Brytyjczyk. Ołeksandr Usyk inicjatywę ponownie przejął w ósmej rundzie, w której Tyson Fury zaczął krwawić z nosa.

W dziewiątym starciu O. Usyk blisko był zakończenia walki przed czasem. Tyson Fury był liczony, a chwilę później wybrzmiał gong kończący rundę. Ukrainiec do końca pozostawał aktywniejszy, jednak nie wszyscy sędziowie widzieli go lepszym od rywala. Dwóch punktowało 115:112 i 114:113 na korzyść Ukraińca, a jeden uznał, że 114:113 wygrał T. Fury.

Blisko 36-letni Tyson Fury doznał pierwszej porażki na zawodowym ringu, po 34 zwycięstwach i jednym remisie. Rok starszy Ołeksandr Usyk ma na koncie 22 wygrane w 22 walkach.

Kontrakt na walkę zawierał klauzulę automatycznego rewanżu. Wszystko wskazuje na to, że O. Usyk i T. Fury ponownie zmierzą się jesienią.

Poprzednim niekwestionowanym mistrzem w królewskiej kategorii był Brytyjczyk Lennox Lewis, którego panowanie zakończyło się w kwietniu 2000 roku.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl