fot. PAP/EPA

Nieudany debiut Impelu w Lidze Mistrzyń

Od porażki rozpoczęły pierwszy w swojej historii udział w Lidze Mistrzyń zawodniczki Impelu Wrocław. Wicemistrzynie Polski uległy na wyjeździe 0:3 szwajcarskiemu Volero Zurych. Szczególnie słabo wrocławianki zaprezentowały się w drugiej partii, którą przegrały aż 9:25!


Zespół Volero przed spotkaniem uważano za najsłabszy z grupowych rywali Impelu. Drużyna ze Szwajcarii latem przeszła małą rewoluację kadrową. Mimo to ekipa z Zurychu miała na papierze przewagę biorąc pod uwagę jakość kadry. Impel bardzo chciał dobrze rozpocząć tegoroczne zmagania pucharowe, ze względu na fakt, iż jest to debiutancki sezon siatkarek z Wrocławia w Lidze Mistrzyń.

W mecz lepiej weszły gospodynie, które już na pierwszą przerwę techniczną schodziły przy prowadzeniu 8:6. Wicemistrzynie Polski próbowały doprowadzić do wyrównania stanu rywalizacji, ale to drużyna przeciwna zachowała przewagę do drugiej przerwy technicznej (16:13). Bardzo ambitnie walczące zawodniczki zespołu przyjezdnego w pewnym momencie zdołały zbliżyć się do rywalek na jeden punkt (19:18). Potem jednak trzy punkty z rzędu zdobyły siatkarki z Zurychu. Ta strata okazała się już nie do odrobienia dla Impelu, który uległ przeciwniczkom w tej odsłonie gry 19:25.

O drugiej partii wrocławianki powinny jak najszybciej zapomnieć. Pierwszy punkt zdobyły dopiero przy stanie 9:0 dla gospodyń! W grze wicemistrzyń Polski nie funkcjonował poprawnie w zasadzie żaden element. Bezlitośnie wykorzystywały to zawodniczki Volero. Na drugą przerwę techniczną Szwajcarki schodziły przy prowadzeniu 16:6. Ostatecznie drugi set zakończył się bezdyskusyjną wygraną gospodyń 25:9.

Podrażniony wysoką porażką Impel podjął walkę w trzeciej odsłonie. Na pierwszą przerwę techniczną przy korzystnym dla siebie wyniku zeszły jednak zawodniczki z Zurychu. Dzięki dobrej zagrywce Volero zdołało nieco zwiększyć swoją przewagę, na drugą przerwę techniczną wypracowując trzy punkty zapasu nad rywalkami (16:13). Wicemistrzynie Polski nie poddawały się, cały czas próbując zniwelować straty do drużyny przeciwnej. Końcówka seta należała już jednak do ekipy ze Szwajcarii, która wygrała w tej partii 25:20, zaś w całym meczu 3:0.

***

Liga Mistrzyń Grupa D, 1. kolejka

Volero Zurych Impel Wrocław 3:0
(25:19, 25:9, 25:20)

Volero: Ninkovic (6), Rabadżijewa (12), Rykhliuk (16), Mihajlovic (16), Thompson (2), Kuprianowa (6) , Popovic (libero) oraz Hagglund

Impel: Mroczkowska (5), Ptak (4), Kąkolewska (1), Hanke (4), Topic (4), Kaczor (7), Sawicka (libero) oraz Cutura (5), Kauffeldt (1), Gryka (1), Grejman (2)

Sport/ RIRM

drukuj